Rośliny do akwa 80l

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gianni777
Posty: 117
Rejestracja: 11 sie 2007 15:13
Lokalizacja: Lublin

Rośliny do akwa 80l

Post autor: Gianni777 »

Witam wszytskich!
Mam pytanie dotyczące roślin. Zamierzam kupić anubiasa, mech jawajski, nurzańca, kryptokorynę, żabienicę, mikrozorum i być może różdżycę. Pytanie brzmi: czy oświetlenie w postaci dwóch lampek ze zwykłymi żarówkami 40 daje szanse na utrzymanie tych gatunków? Nadmienię, że będzie to mój pierwszy kontakt z roślinami w akwa, co chyba nie zwiększa ich szans. Dlatego zależy mi na mało wymagających gatunkach. :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tak, moim zdaniem takie oświetlenie będzie ok. Sama używałam do akwarium 85l dwóch lampek biurkowych z halogenkami, każda po 35W.

Kryptokotyny (najróżniejsze), anubiasy, mech jawajski oraz stroiczka rosły bez problemu i bez nawożenia. Na powierzchni trzymałam paproć pływającą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny do akwa 80l

Post autor: jabol »

Gianni777 pisze: czy oświetlenie w postaci dwóch lampek ze zwykłymi żarówkami 40 daje szanse na utrzymanie tych gatunków?
powinno dac rade ale...
zastanow sie czy to ma sens.po pierwsze czasem aby nie montuj zarowek w pokrywie bo ugotujesz akwa

po drugie lepiej pomyslec nad jakims ustroistwem ze swietlowkami-zzeraja mniej pradu a daja wiecej "swiatla"
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
ODPOWIEDZ