Kożuch z powietrza

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gianni777
Posty: 117
Rejestracja: 11 sie 2007 15:13
Lokalizacja: Lublin

Kożuch z powietrza

Post autor: Gianni777 »

Obecnie w moim 80l akwarium pracuje filtr turbinowy aquael i bimbrownia. Niedawno zauważyłem, że na powierzchni wody znajduje się kożuch z bąbelków powietrza. Przepraszam za skojarzenie ale przypomina to ślinę :) . Powierzchnia tegoż kożucha to około 1/2 tafli wody nad filtrem. Czy wspomniany kożuch może mieć jakieś negatywne skutki dla akwa? Czy nie przejmować się nim?
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Jeśli masz nowo założone akwa to piana zniknie z czasem (u mnie po ok. tygodniu). Nie ma co się przejmowa. Po prostu baniak musi się ustabilizować.
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

Może poprostu białko ci się wytrąca może to być spowodowane złymi parametrami wody. Podaj przede wszystkim swoje parametry to wówczas będzie wiadomo... Bo walczyć z tym można na różne sposoby w zależności od tego czym to jest spowodowane.

Na początek skieruj wylot filtra tak aby poruszał dokładnie taflę wody, zmierz parametry.

Poczekaj cierpliwie jak radzi kolega Markus ustabilizuje się baniak i zniknie z czasem


Na forum dużo jest o tym pisane poczytaj, poszukaj...
Awatar użytkownika
Gianni777
Posty: 117
Rejestracja: 11 sie 2007 15:13
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gianni777 »

Na razie nie mogę podać parametrów wody bo nie mam testów. Dodam jeszcze, że w akwa mam kawałek drzewa liściastego, który znalazłem w lesie i wygotowałem w solance, ale na jego powierzchni zaczął sie ostatnio robić biały nalot. Może ma to związek z kożuchem?!
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Witam.
Temat kożucha był już poruszany wiele razy wystarczy poszukać.
Od siebie mogę jedynie dodać, że najłatwiej jest się go pozbyć montując skimer. Jest to urządzenie zbierające zanieczyszczenia z powierzchni wody.Podłącza się je do wlotu filtra. Jeżeli chodzi o filtr wewn to może być problem z zamontowaniem czegoś takiego ale zawsze coś się da wykombinować. Ja osobiście z paru części sam taki skimer sobie zrobiłem i nie muszę się martwić ta błoną na tafli wody. Podłączałem też taki skimer samoróbkę do filtra aquaS turbo i działało.
Tu masz link do takiej samoróbki.
http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=3529
metodą prób i błedów musisz przystosowac to do swoich warunków. Akwarystyka to zajęcie twórcze :D :wink:
Można tez kupic gotowy skimmer hagena.
Powodzenia.
ODPOWIEDZ