Bimbrownia - problem

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gianni777
Posty: 117
Rejestracja: 11 sie 2007 15:13
Lokalizacja: Lublin

Bimbrownia - problem

Post autor: Gianni777 »

Moje akwa ma jakieś 1,5 tygodnia. Kilka dni temu włożyłem do niego 2 młode gupiki z własnej hodowli jako startery. Wszystko było ok, nawet po podłączeniu bimbrowni. Dodam, że w dzień nie dawałem napowietrzania tylko delikatny ruch tafli wody z filtra. Myślałem, że stężenie CO2 jest odpowiednie gdyż po kilku dobach pracy bimbrowni z gupikami było wszystko w porządku. Dlatego postanowiłem kupić 5 kirysków pstrych, żeby przyspieszyć stabilizację zbiornika. Po ich wpuszczeniu wszystkie leżały na dnie z trudem łapiąc powietrze, jeden nawet był unoszony przez prąd przy powierzchni. Gupiki w tym czasie pływały normalnie, nic się z nimi nie działo. Natychmiast wyłączyłem bimbrownię i włączyłem napowietrzanie w filtrze. Po około 2-3 godzinach wszystkie kiryski odżyły. Teraz jest wszystko w porządku. Mam pytanie czy mogę włączyć bimbrownię? Czy zaistniała sytuacja była spowodowana nagłą zmianą warunków (sklep - moje akwa) w jakich przebywały kiryski i czy teraz po oswojeniu się z wodą włączenie bimbrowni im nie zaszkodzi?
ODPOWIEDZ