Wybredne rybki...

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Wybredne rybki...

Post autor: wado1 »

Witam!

Jak już wiele razy pisałem w moim akwarium znajdują się:

- neony innesa
- razbory klinowe
- gupiki (niedługo planuje zakup specjalnego akwarium dla nich, z twardą wodą:-) )

Mam problem z dobraniem odpowiedniego pokarmu...
Otóż stosuje Tetra-Min, niestety kiedy podam go rybkom, to przy powierzchni żerują na nim tylko gupiki, razbory oraz neonki pozostają obojętne :-(, wygląda to tak jakby od niechcenia zrobiły kilka kęsów i na tym koniec.
Próbowałem też z larwami ochotki - i te również wzbudziły zainteresowanie tylko i wyłącznie gupików... Próbowałem wyhodować Artemie ale niestety nie posiadam 2giej grzałki i napowietrzacza więc nie wiele z tego wyszło.
Dlatego jeżeli ktoś posiada razbory oraz neony to niech się wypowie czym je karmi i co im szczególnie smakuje.
Jedno co mnie zastanawia to fakt, że zarówno razbory (czerwono - czarne) jak i neonki są bardzo ładnie wybarwione ale może to zasługa preparatów, które co jakiś czas dolewam do wody: kobaltosan oraz multimineral.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

moje neonki z wielka chęcią jedzą tetra Min, pro, rubin i mrożona ochotkę.
Kiedyś też nie chciały ruszać tetra min ale okazało się ze jest trochę przeterminowany :). od razu miał wylot do kosza. teraz jedzą go z wielką chęcią.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

Post autor: adriand »

razbory to az dziwne ze nie chca jesc.one sa wiecznie glodne jedza wszystko co wrzuce do akwa,nawet jak glonkowi marchewke wrzucam to sie na nia rzucaja.trzeba uwazac zeby nie przekarmic.
jak czesto karmisz rybcie i w jakich ilosciach ja staram sie tak podawac zeby przez ok 1min bylo wszystko zjedzone.
moze zrob im 2 dni glodowki to docenia twoje staranie :D
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

adriand pisze:razbory to az dziwne ze nie chca jesc.one sa wiecznie glodne jedza wszystko co wrzuce do akwa,nawet jak glonkowi marchewke wrzucam to sie na nia rzucaja.trzeba uwazac zeby nie przekarmic.
jak czesto karmisz rybcie i w jakich ilosciach ja staram sie tak podawac zeby przez ok 1min bylo wszystko zjedzone.
moze zrob im 2 dni glodowki to docenia twoje staranie :D
Rybki karmię 2x dziennie i pokarm znika dość szybko - głównie za sprawą gupików :)
Głodówkę już robiłem ale bez efektu, może to zasługa dużej ilości roślin w akwa?
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

Post autor: adriand »

na rosliny raczej razrory nie leca.a plywaja w miare zywo po akwa?czytalem o tym ze ci padly 2 rybki,mialy zaczerwienione skrzela?
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

adriand pisze:na rosliny raczej razrory nie leca.a plywaja w miare zywo po akwa?czytalem o tym ze ci padly 2 rybki,mialy zaczerwienione skrzela?
Nie padły mi żadne rybki (od kiedy mam a akwarium).
Razbory raczej upływają w centrum zbiornika... to źle?
Ale neonki są o wiele żywsze...
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

Post autor: adriand »

sorki pomylka myslalem ze to ty zalozyles temat o razborach w dziale choroby :wink:
neonow nie mam ale wydaje mi sie faktycznie razbory sa mniej zwawe jak neony.a ile masz razbor?
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

adriand pisze:sorki pomylka myslalem ze to ty zalozyles temat o razborach w dziale choroby :wink:
neonow nie mam ale wydaje mi sie faktycznie razbory sa mniej zwawe jak neony.a ile masz razbor?
mam 8 razbor i 8 neonków
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Nie jestem pewien ale spróbuj najpierw namoczyć ten pokarm na łyżce w wodzie z akwa i chlup do wody . Neony generalnie bynajmniej moje rzadko jedzą z tafli wody i mnie to pomogło.
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

Post autor: adriand »

nie wiem w czym moze byc problem.moje tak jak pisalem jedza wszystko,ochotki nie podawale ale bardzo chetnie szamaja mrozone larwy komara moze z tym spróbuj
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

będę próbował, zobaczymy co i jak... a może po prostu one tyle jedzą i już :roll:
Awatar użytkownika
Ogame9494
Posty: 436
Rejestracja: 18 sie 2007 16:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Ogame9494 »

Heh miałem gupiki i neonki i jadly Tetra MIn niczym nie pogardziły co do tych 2 to nie wiem.
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

Kupiłem pokarm granulowany wysoko proteinowy (kosztował grosze :!: ) i wszystkie rybki wpinkalają tak, że im się płetwy trzęsą ;-) a co ciekawe zaczęły też jeść tetra min (podaje im oba pokarmy przemiennie)
ODPOWIEDZ