Mrożona ochotka

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_marta
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2007 17:09
Lokalizacja: Knurów

Mrożona ochotka

Post autor: _marta »

Kupiłam dzisiaj mrożoną ochotkę 100g firmy Karmeks. Jak często i w jakich ilościach podawać to moim rybom? Obsada jest wypisana 2 tematy niżej.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

traktuj to jako deser tak co 2-3 dzień w takiej ilości żeby ryby zjadły to w ciągu kilku minut
Awatar użytkownika
_marta
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2007 17:09
Lokalizacja: Knurów

Post autor: _marta »

Dzięki.
Symforian
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2007 14:27
Lokalizacja: Zbąszynek

Post autor: Symforian »

Ja karmię na przemian,jeden dzien ochotka drugi suchy pokarm.ochotki daje tyle zeby w ciągu kilku minut została zjedzona.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

A ja napiszę by ochotką karmić jak najrzadziej a najlepiej wcale jej nie stosować
Przez warunki jej hodowli nie rzadko jest przyczyną chorób zarówno z trawieniem jak i pasożytniczych
Na jej miejsce natomiast polecam artemie pokarm znacznie lepiej zbilansowany ponadto zawierający związki z grupy karetonoidów co pozytywnie odbija się na ubarwieniu żółtym czerwonym pomarańczowym itp
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Pomieram Rybczki. Ochotka nie jest najlepszym pokarmem dla ryb. ma dużo tłuszczu. Powinna byc stoowana jak najżadziej. Ja jak karmiłem moje rybki ochotka to zauważyłem że zrobiły sie bardziej ospałe. jak zaczałem im podawac tetre i tropicala to rybki sie ozywiły. Po za tym ochotka jest często nosicielem chorób.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
mover
Początkujący pomocnik
Posty: 166
Rejestracja: 22 sty 2006 16:11
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: mover »

I pochodzi z "brudnych wód".Bardzo niezdrowy pokarm.
Zamiast ochotki z pokarmów mrozonych proponuje podawać na przemian: dafnie,artemie,oczlik,wodzień,czarną larwe komara,jaja krabów itp.
Odradzam rowniez podawanie rybom mrozonek w skład ktorych wchodzi
mieso zwierzat ciepłokrwistych np serca wołowe.Nasze ryby nie są "dostosowane" do trawienia tego typu pokarmu
A miało być tak fajnie.500L w planach a skończyło sie na 112L.
ODPOWIEDZ