Czy Baktopur jest suteczny

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Majchert
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2005 12:51

Czy Baktopur jest suteczny

Post autor: Majchert »

Niepokojace objawy zauwazyłam u mieczyka dwie ranki zapawione na bialo i na ogonie białe punkciki. Sądzę, że to grzybica. Dziś kupiłam Baktopur SERA! Podwyższyłam temperature do 27 stopni i dobrze filtruje i napowietrzam. Czy coś przeoczyłam? Jeśli tak prosze piszcie:!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A moim zdaniem jest to ospa rybia,a ranki powstały w skutek ocierania sie rybki o podłoze lub różne przedmioty i wtedy mogła sie wdac infekcja grzybiczna..Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem było by leczenie rybki albo ichtiosanem tropicala albo MFC tez firmy tropical.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Majchert
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2005 12:51

Post autor: Majchert »

Ale to jednak nie są punkciki na ogonie tylko taki puch ale umiejscowiny w wielu miejscach jet go tak mało że wyglada na punkciki. A wych ranach tez sa takie białe niteczki.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm wyglada to rzeczywiscie na plesniawke,choc jesli pojawiły sie ubytki wtkance ryb to juz w zaawansowanym stadium.Jesli bactopur nie pomozejedynym ratunkiem(choc byc moze juz niestety nie skutecznym).moze pokazac sie błekit metylowy w kapieli długotrwałej(12 godzin).Roztwór do tej kapieli to 5ml na 20l.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Majchert
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2005 12:51

Post autor: Majchert »

Ten Baktopur jest chyba skuteczny bo przedpolydniem wrzuciłam pół tabletki a teraz juz widzę, że te niktki zniknęły i ranki robią się coraz mniejsze. ćzy to możliwe, że w tak krótkim czasie to zaczeło dzialać?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie w az tak krótkim czasie to raczej nie mozliwe :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Majchert
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2005 12:51

Post autor: Majchert »

Dziś zauważyłam, że już nie ma bialego nalotu na jedym boku i ogonie. Został tylko jeden. Ile powinna trwać taka kuracja. I co ile podmieniać wodę w czasie jej trwania. Zaznaczam wczoraj zaczełam.
ODPOWIEDZ