chore kiryski i glonojady

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wloski
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2005 19:51

chore kiryski i glonojady

Post autor: wloski »

Akwarium 54 litry-zestaw firmy MG, w zestawie filtr eheim, grzalka jager, oswietlenie philips 15 wat.
11 neonkow
4 glonojady
3 gupiki
3 kiryski - jeden juz padl

Rybki sa chore to widac, szczegolnie kiryski i glonojady,
slabo jedza, u niektorych widac przekrwione skrzela,
zastosowalem zgodnie z instrukcja lek gyrotox, minely juz trzy dni od konca kuracji i sprawa sie nie poprawia. Co robic? Pomozcie.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Za małe akwarium na 4 glonojady,to raz, dwa nie podałes zadnych parametrów wody.Przekrwione szkrzela moga swiadczyc o całym szeregu chorób.Ja nie wrzuczłałbym kapsułek gyrotoxu tylko wlał cos bardziej ogólnego(np MFC,FMC) do czasu wyjasnienia co to za choroba.
Pozdrawiam
Przemek
wloski
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2005 19:51

Post autor: wloski »

Zbadalem tylko jeden parametr tj. pH i wynosi 8.0
Poniewaz jestem absolutnie poczatkujacy to mam pytanie gdzie nabyc te specyfiki i czy to sa nazwy handlowe.
Pozdr,
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

gdzie nabyc te specyfiki i czy to sa nazwy handlowe
Specyfiki te tak się właśnie nazywają. Można je nabyć w sklepie akwarystycznym (zoologicznym)
MFC jest preparatem firmy Tropical, natomiast FMC jest produktem firmy Zoolek. Zdecyduj się tylko na jeden z tych preparatów (nie mieszaj leków)
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tropical takze ma w swojej ofercie FMC.Ja polecam własnie bardziej ten FMC tropicalowski nie mam jakos zaufania do produktów Zooleku.
Pozdrawiam
Przemek
wloski
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2005 19:51

Post autor: wloski »

Dzieki za info. Kupilem mfc firmy tropical wlalem zgodnie z instrukcja 5 ml na 50- l wody i zobaczymy czy sie poprawi. Tymczasem glonojady nie wygladaja najlepiej nadal maja przekrwione skrzela. Podmienilem wode 20% na destylowana (tak mi doradzono) i pH spadlo ale dosyc szybko wrocilo do 8.00. Teraz nie wiem co dalej.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

narazie pozostaje czekac za trzy dni powtórz kuracje.Zwieksz takze napowietrzanie.to tyle co mozesz narazie zrobic.
Pozdrawiam
Przemek
wloski
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2005 19:51

Post autor: wloski »

Po zalecanej podwojnej kuracji troche sie poprawilo. Rybki sa generalnie bardziej aktywne i chetnie jedza ale czerwone skrzela glonojadow nadal sa. Co z tym dalej zrobic?
Rowniez w tej chwili mam plage slimakow. Jak sie ich pozbyc.
Piotr
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

na slimaki działa sposób z podgotowana marchewka zostawiona na noc w akwariuim.Rano taka marchewke wyciagmy wraz ze slimakami.Powtarzamy do skutku.Co do czerwonych skrzeli to uwarzam ze jest to jeszczenie do konca wyleczona choroba.mozesz powtóezyc leczenie MFC.
Pozdrawiam
Przemek
wloski
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2005 19:51

Post autor: wloski »

Dzieki sprobuje to zastosowac.
ODPOWIEDZ