[240 l] łączenie kubełków

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

[240 l] łączenie kubełków

Post autor: Kunni »

Przygotowuję się do zmiany akwarium na 240 l. W dotychczasowym mam kubełek fluvala 205 (biol-mech) i aquael turbo 350. Do większego litrażu dokupiłabym drugi kubełek i połączyła je szeregowo. Fluval ze względu na konstrukcję wkładów zostałby filtrem mechanicznym, drugi byłby biologicznym.

- I tu mam pytanie jak dopasować przepływ, bo biologiczny powinien mieć wolniejszy, na co jeszcze zwrócić uwagę?

- Czy połączyć je niezależnie, ale wtedy będzie dużo rur w akwa :(

- A może do fluvala 205 wystarczy dodać silniejszy mechaniczny np senior plus 1000 ?

Na razie akwarium mam ustabilizowane, wymagające minimum pracy i zależy mi na utrzymaniu takiego stanu

Pomóżcie proszę :)
Pozdrawiam
Kinga
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Jakoś nie jestem przekonany do łączenia dwóch kubełków . Jeśli już chcesz kupić drugi to lepiej mocniejszy i zostawić go samego . Chociaż na początek próbowałbym zostawić te filtry co masz i zobaczyć jak będą dawały sobie radę
Awatar użytkownika
dismayer
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2007 14:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dismayer »

wielu akwarystow ceni sobie dwa niezalezne filtry, np kubelek i wewnetrzny.
popieram przedmówce - zobacz jaka bedzie sytuacja na takim sprzecie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Dzięki :)
Silniejszy wewnętrzny kupię na pewno, choćby na tymczasem. Mam tylko obawy, czy fluval 205 przeznaczony do 200 l. poradzi sobie z filtracją biologiczną w 240 l. Nie mam co prawda ryb brudasków, ale niektóre z nich (farlowella, platydoras, jarzeńce) wymagają bardzo czystej wody.
Wymiana kubełka na silniejszy na razie raczej nie wchodzi w rachubę, bo trudno byłoby mi przekonać rodzinę do konieczności wymiany jeszcze nowego filtra, a dokupienie drugiego - o dziwo - potraktowano jako coś normalnego.
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
dismayer
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2007 14:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dismayer »

bez obaw. filtr przeznaczony do 200l + wewnetrzny doskonale poradza sobie z takim zbiornikiem ;)
ODPOWIEDZ