Składanie pokrywy

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Salvador
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2007 0:11

Składanie pokrywy

Post autor: Salvador »

Mam dostęp do materiału zwanego alkobond (chyba dobrze usłyszałem). Chciałbym się dowiedzieć czy nadaje się on do wykonania pokrywy.
Ponadto chciałbym się dowiedzieć jakie świetlówki można do niego włożyć aby uzykać najlepsze widmo dla akwarium holenderskiego. Planuje włożenie tam 4 świetlówek 20W, ponieważ mam również dostęp do takowych stateczników. Najtańszą opcją byłoby nabycie świetlówek Hagena (Aqua-Glo, Flora-Glo, Life-GloII, Power-Glo). Jaka konfiguracja byłaby najlepsza dla mojego akwarium.
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Składanie pokrywy

Post autor: jabol »

Salvador pisze:. Jaka konfiguracja byłaby najlepsza dla mojego akwarium.
taka jaka "optycznie for YOU" bedzie ci sie podobac. niepisana zasada jednak mowi ze na przod akwa daje sie daylighta a na tyl pozostale widma
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Najtańszą opcją byłoby nabycie świetlówek Hagena (Aqua-Glo, Flora-Glo, Life-GloII, Power-Glo).
Ta opcja wcale nie będzie najtańsza :!:
Osobiście polecam świetlówki Philipsa: TLD 840 , 865, i oczywiście aquarelle z tych świetlówek spokokojnie złożysz świetne oświetlenie a cena będzie niższa od tych Hagenowskich.

Co do materiału na pokrywe to sie nie orientuje :roll:

Pozdrawiam
Salvador
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2007 0:11

Post autor: Salvador »

Tak się dziwnie składa, że będzie raczej najtańsza bo znajomy likwiduje na daniach sklep i odda mi je prawie za darmo.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Jeśli będą nowe to ok ale jeśli stare to od razu zbieraj na jakieś Philipsy...
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Hagrid
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2007 20:55
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Składanie pokrywy

Post autor: Hagrid »

Ponadto chciałbym się dowiedzieć jakie świetlówki można do niego włożyć aby uzykać najlepsze widmo dla akwarium holenderskiego. Planuje włożenie tam 4 świetlówek 20W, ponieważ mam również dostęp do takowych stateczników. Najtańszą opcją byłoby nabycie świetlówek Hagena (Aqua-Glo, Flora-Glo, Life-GloII, Power-Glo). Jaka konfiguracja byłaby najlepsza dla mojego akwarium

--------------------------------------------------------------------------------

Zestaw świetlówek jest rzeczywiście super ale...
rzeczywiście jak świeciły przez dwa albo trzy lata na dławikach magnetycznych a nie elektronice to efekt może być odwrotny do zamierzonego ale...
ale jeżeli pracowały kilka miesięcy to nawet nowe Philipsy będą pucowały im buty.
Gdybyś jednak wymieniał na nowe a nie masz wolnych ponad 200zł to lepiej zakup: AquaGlo, SunGlo (obie Hagena) i do tego GRO-LUX z LuxlinePlus 865 Sylvanii albo zamiast LuxLinePlus może być Master 865 Philipsa czy też Skywhite OSRAM.

A swoja drogą - co to za materiał na pokrywę? Napisz coś więcej bo nazwa (trochę pewno przekręcona) nic mi nie mówi...
ODPOWIEDZ