Filtr AQUA-SZUT N 750 (OPINIE)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
marcin186
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2007 18:33
Lokalizacja: Poznan <Pyrlandia>

Filtr AQUA-SZUT N 750 (OPINIE)

Post autor: marcin186 »

Witam

Na poczatku chcialem zaznaczyc ze jestem poczatkujacym akwarysta, i z gory przepraszam za wszelkie wpadki :lol:

Przegladalem forum w poszukiwaniu informacji o filtrach (jest ich sporo), ale do zeczy mam zamiar kupic

AQUA-SZUT N 750

+

Deszczownia

Akwarium to 112l, niestety jeszcze go nie mam ale mozna zawsze wczesniej kupic wyposazenie.

Dzieki za wszelkie info.

pozdro
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Posiadam taki filtr w mojej 112. Jestem z niego zadowolony. Jest wydajny. Wodę czyści elegancko. Można go rozbudować i to jest jego wielkim plusem.
jedyna wada to włóknina. Musiałem ja czyścic co 3 dni. Wymieniłem na gąbkę i problem z głowy. Filtr czyszczę co 1-2 tygodni.

ogólnie... polecam!!!
Pozdrawiam!!!
Kuba.
marcin186
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2007 18:33
Lokalizacja: Poznan <Pyrlandia>

Post autor: marcin186 »

demonkuba16 pisze:Posiadam taki filtr w mojej 112. Jestem z niego zadowolony. Jest wydajny. Wodę czyści elegancko. Można go rozbudować i to jest jego wielkim plusem.
jedyna wada to włóknina. Musiałem ja czyścic co 3 dni. Wymieniłem na gąbkę i problem z głowy. Filtr czyszczę co 1-2 tygodni.

ogólnie... polecam!!!
Dzieki za odpowiedz, filtr juz dziala w akwa. Faktycznie bardzo dobrze filtruje. Rowniez zamienilem wklad na gabke, i jest ok. Tylko zmienila sie pojemnosc akwa na 126l :lol:
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Ja polecam dodać jeszcze jeden pojemnik na media filtracyjne i wrzucić do niego ceramikę. będziesz maił lepsza filtrację biologiczna.


U mnie ten filtr pracuje jako mechaniczny i woda jest kryształ. jako biologiczny pracuje Fluval 104 ( gąbka i ceramika).


Pozdrawiam!!!
Czekam na foty akwa w galerii!!!
Pozdrawiam!!!
Kuba.
marcin186
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2007 18:33
Lokalizacja: Poznan <Pyrlandia>

Post autor: marcin186 »

demonkuba16 pisze:Ja polecam dodać jeszcze jeden pojemnik na media filtracyjne i wrzucić do niego ceramikę. będziesz maił lepsza filtrację biologiczna.
I poszedlem za Twoja rada. Dokupilem dodatkowy pojemnik a jako wklad ceramike, zobaczymy jak teraz bedzie sie spisywal filtr. Bo jak do tej pory jest wedlug mnie super :P
I jeszcze jedno pytanko- ceramike mam jako pierwsza (przy dnie), czy jest jakas roznica ktory wklad bedzie pierwszy?
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

[/quote]I jeszcze jedno pytanko- ceramike mam jako pierwsza (przy dnie), czy jest jakas roznica ktory wklad bedzie pierwszy?[/quote]

Najpierw filtracja mechaniczna, potem biologiczna. A to dlatego, że w przeciwnym razie zanieczyszczenia będą osadzać się w porach ceramiki i ją zapychać. Przy czyszczeniu wystarczy odpiąć dolny pojemnik z gąbką a ceramiki nie ruszać.
Pozdrawiam
Kinga
ODPOWIEDZ