Co to za choroba pielęgnic??

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
AW
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2005 21:44

Co to za choroba pielęgnic??

Post autor: AW »

Witam.
Mam pewien problem i nie wiem, gdzie się zwrócić:
Od dłuższego czasu zajmję się hodowlą pielęgnic.
Jakiś czas temu otrzymałem trzy sztuki pielęgnic, których nazwy nie znam (załączam zdjęcie). I tu pierwsze pytanie o ustalenie co to za osobniki?

Druga sprawa jest poważniejsza:
Te właśnie trzy osobniki, które są już u mnie od jakiegoś czasu i były zdrowe, zachorowały po wprowadzeniu do akwarium małych Seiko. Seiko dwa dni po wpuszczeniu złożyły płetwy i się "trzepią", ale są żywotne i poza tymi objawami nic nie wskazuje na ich chorobę.
Natomiast te nieznane osobniki też mają złożone płetwy, ale cały czas przebywają pod powierzchnią, nie pływają i są osowiałe. Zaczynają też wywracać się na boki. To trwa od trzech dni. Nie widać jednak żadnych plamek i narośli na rybach.
Akwarium jest regularnie przewietrzana i filtrowane, więc to nie brak tlenu. Poza tym inne ryby są żywotne i nic im nie dolega (może poza Barwniakami czerwonbrzuchymi, które też mają złożone płetwy i się ocierają o kamienie).
Pielęgnic mam 6 rodzajów, akwarium ma 240 litrów.
Proszę o jakąś wskazówkę, gdzie mógłbym znaleźć jakieś porady. Będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam.
AW[/img]
raf74
Posty: 42
Rejestracja: 04 lut 2005 13:06
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: raf74 »

Witaj
Najpierw klikasz wybierz i pokazujesz plik, następnie klikasz dodaj załącznik i po chwili wyślij.
Nie jestem pewien ale plik pewnie musi byc w formacie jpg i nie może być za duży 50-200 kb
Możesz też kliknąć podgląd i zobaczyć jak bedzie wyglądała wiadomość z obrazkiem.

Spróbuj jeszcze raz.
Powodzenia
112l, 3*kardynałek, 7*neon innesa, 1*czarny neon, 2*zbrojnik, 1*brzanka sumatrzańska, 1*kirysek, 1 molinezja- black, 3 gupiki, 1 ramirezka (drugą dokupie jak skończą się problemy w akwa), 2 kosiarki, 2 otoski
ODPOWIEDZ