Wkłady do filtra

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Wkłady do filtra

Post autor: krabiczek »

Witam serdecznie!
Kupilem filtr JBL CP 250, chodzi juz 8 godzin, wklady: biokulki, ceramika, zeolit, 1 koszyk gabek + wata. W akwarium stoi woda od dwoch dni, pierwszego dnia chodzil jeszcze stary filtr do 100 l. Obecnie akwa ma 200l. Niestety parametrow wody nie jestem w stanie zmierzyc. Pod roslinki wlozylem kulki gliniano-torfowe. Sa dwa korzenie z jakiegos egzotycznego drzewa (niestety w sklepie nie znali nazwy). Nie wiem czy ilosc i rodzaj roslinek jest istotny.. Woda od wczoraj jest metna. Myslalem wiec, ze wyjme np. zeolit i kupie wegiel aktywowany. W zwiazku z tym nasuwa sie drugie pytanie: czy zeolit moge wyjac z filtra, wysuszyc i uzyc ponownie za jakis czas, czy straci on juz wtedy swoje wlasciwosci? Aha, te kulki gliniano torfowe, o ktorych juz wspomnialem, posiadam z dwoch zrodel, mianowicie co do jednego mam watpliwosci, poniewaz kulki od obu sprzedawcow roznily sie pod wzgledem koloru i formy-te moim zdaniem felerne wygladaly jakby to byla sama wyschnieta glina oraz jakby sprzedawca sam je ulepil. Czy to moze byc przyczyna zmetnienia wody? Co mam robic z wkladami? Z góry serdecznie dziekuje za odpowiedz!

Pozdrawiam,
Marcin :wink:
ODPOWIEDZ