Temperatura, parowanie i pokrywa Pls Pomóżcie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Temperatura, parowanie i pokrywa Pls Pomóżcie

Post autor: M-cz77 »

Witam,
Chcę obniżyć temperaturę w akwarium(30*C) mam aluminiową pokrywę i chciałem zrobić w niej dziury.
Więcej info ( http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=8082 ).
Muszę mieć całkowitą pewność że 4 dziury 5x5cm (lub 4 orkęgi o pow 19,364375 cm2) z zamontowanymi wiatrakami wydmuchającymi powietrze spod pokrywy 4x21m3/h obniży temperaturę z 30 do 26*C.
Przy otwartej pokrywie mam około 24-26*C.
Proszę o odpowiedź bo ostatnio miałem kilka chybionych pomysłów :oops: (system wentylatorów i rury), pH wciąż mam wysokie (mimo środków na obniżenie pH i Tww za 50zł) że rodzice TROSZECZKĘ się zdenerwują jeśli zrobię dziury(pokrywa kosztowała 1000zł- a może za 2 lata będzie HQI i nie sprzedam jej z jakimiś niepotrzebnymi dziurami. :wink: ) i to będzie klapa.
I najgorsze jest to, że wierzący we mnie braciszek chce się założyć o min. 100zł że mój pomysł chybi. :!:
Stąd moja prośba do Was. Czy to zadziała :?: :?: :?: :?: :?:
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

otwory pewnie pomogą ale tym sposobem zlikwidujesz skutki a nie przyczynę
mnie zastanawia co tam tak bardzo podnosi temperaturę ile masz tam stateczników .
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Mam dwie belki oświetleniowe 2x40W, i 2 miesiące temu dołożyłem 2x54W (statecznik jest poza akwarium-te świetlówki się nagrzewają)
W tym samym czasie kupiłem filtr Fulval FX5 i ma takie grube rury; zatykają razem z innymi kablami prawie całkowicie dziury na kable.
To są przyczyny-nie mogę ich zlikwidować.
(to wszystko z dziurami może się udać bo- w nocy temperatura z otwartą pokrywą spada do 24-25*C a dzisiaj była otwarta i zapaliłem wiatrak 80m3/h nad wodą i temp spadła do około 21*C) :D
ODPOWIEDZ