Filtr zwenętrzny-nietypowe pytnie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sanolot
Posty: 15
Rejestracja: 02 lis 2007 8:06

Filtr zwenętrzny-nietypowe pytnie

Post autor: sanolot »

Witam wszystkich forumowiczów.
. Jestem całkowicie początkujący i już zdecydowałem co do akwa. Bedzie to 112l prostokątne i filtr zew. tetra tec ex700 i tu moja druga połówka zabiła mnie pytaniem, które całkowice mnie zatkało. "czy taki filtr zewnętrzny może jakoś zalać mieszkanie? Wiem pytanie pewnie śmieszne aleeee cóż musze jakoś na nie odpowiedzieć i tu was proszę o pomoc :-)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Jezeli bedziesz niezreczny to tak... jezeli trafisz na bubel to tak...
Jezeli kupisz auto produkowane w poniedzialek to wybuchnie :rotfl ... jezeli, jezeli, jezeli...?!?!?
Zewnetrzne filtry kubelkowe posiadam juz od zawsze...jakies 20lat. Raz tylko cieklo z EHEIM filtra bo uszczelke przygniotlem :oops:
Witam na forum! A dlaczego droga polowka pyta tak dociekliwie? Zapytaj ja lepiej czy bedzie nosila te wszystkie ciuchy ktore kupila w tym roku za rok? Kiedy byc moze juz nie beda modne lub za male... :oops: Sorki!!!!
Marcin!
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

to może ja odpowiem tak - taki filtr jak go zamkniesz jak należy to jest bardzo szczelny i raczej nie ma tam takiego ciśnienia żeby go rozsadziło :P jeśli będzie fabrycznie uszkodzony co się rzadko pewnie zdarza bo te filtry są raczej porządne to będzie to raczej mały wyciek który byś szybko wykrył przy uruchomieniu filtra. Węże też jak mocno zamocujesz do filtra to raczej nie wyskoczą czy coś a mocuje się je do filtra poprzez przykręcenie, znajdują się tam też uszczelki więc nic nie cieknie jak wszystko porządnie złożysz. Więc jak wszystko od nowości będzie nie uszkodzone i jak dobrze używając uszczelek [w zestawie] złożysz cały filtr to jedyne co mi przychodzi do głowy co może się stać to to że rura wyskoczy ci z akwarium i zacznie wylewać się woda na podłogę :twisted: ale to też mało możliwe :D wiadomo że też po paru latach uszczelki mogą się zużyć i wtedy będzie trochę ciekło ale to musiałbyś przez długi czas nie zwracać uwagi na filtr żeby więcej wody się zdążyło nagromadzić [w zestawie są zapasowe uszczelki]
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Marcin, druga połówka jest dociekliwa pewnie dlatego bo nie wie jak takie ustrojstwo działa.
Sanolot, filtr nie zaleje mieszkania jak będzie prawidłowo zmontowany, jak uszczelki będą sprawne, czyli na gwarancji raczej spoko. Czytałam na jakimś forum, że polecają sobie sposób antyzalaniowy, polegający na zrobieniu otworka w rurze zasysającej kilka centymetrów pod powierzchnią wody. Wtedy wyleje się te kilka cm a potem filtr się zapowietrzy. Moim zdaniem to bez sensu, bo przy podmianie więcej roboty. No ale jak ktoś się bardzo boi...
Jak masz filtr firmowy, a nie jakąś samoróbkę to nic się nie stanie.
Pozdrawiam
Kinga
mk4sr
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2007 9:29
Lokalizacja: Krakow

Post autor: mk4sr »

posmaruj uszczelke wazelina techniczna do fluvala dorzuca producent cos takiego a do tetry sobie trzeba dokupic kupisz ja w kazdym sklepie techniczny a ona zabezpieczy uszczelke przed uszkodzeniami spowodowanymi sciaganiem i zakladaniem glowicy zapytaj jeszcze swojej drugiej polowki czy umie plywac :P pozdro
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Mi kiedyś w nie-moim akwarium w nie-moim mieszkaniu wylała połowa wody z 112-stki przez Fluvala. Tylko, że to 'nie-moje' było przeznaczone dla mnie do opieki na ponad 3 miesiące... Filtr był nieczyszczony od dawna, gdy przyszłam to nie działał, nie myśląc włączyłam go od nowa, bo po porostu myślałam, że wtyczka się poluzowała... Zaczął działać, tylko nie zauważyłam jak! Jak sie zoriwntowałam, połowa wody była na podłodze, trwało to może minutę. Filtr się po prostu otworzył!
Zapytaj ja lepiej czy bedzie nosila te wszystkie ciuchy ktore kupila w tym roku za rok?
Hehe... Chyba od ostatnich zakupów rozbolała kieszeń :D
Obrazek
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

No i całe szczęście że nie zapytała czy samo akwa nie zaleje mieszkania ,bo tak też może się stać .Wystarczy że będzie źle sklejone , rysa na szkle lub krzywa szafka. Na wszelki wypadek niech trzyma kalosze w pogotowiu
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Powiem krótko: akwarium = ryzyko zalania, ale zdarza sie to baaaaaardzo rzadko (przez ok 12 lat akwarystyki zdarzyło mi sie to raz)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
sanolot
Posty: 15
Rejestracja: 02 lis 2007 8:06

Post autor: sanolot »

Dziekuje wam wszyskim za odpowiedz. Pokazalem jej wasze posty i uspokoila sie...... Wiec bedzie filtr zewnetrzny ufffff. :-) ten motyw z ciuszkami mnie rozbawil :-)))))) dziekuje jeszcze raz za wyjasnienie tematu. I coz do dziela :-))) Pzdr
ODPOWIEDZ