żałobniczka czy przypadkiem nie chora??

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

żałobniczka czy przypadkiem nie chora??

Post autor: vitesse7 »

Witam. Mam pytanie w moim akwa pływa 4 żałobniczki 3 młode małe jeszcze(kupiłem je miesiąc temu) i jedna dorosła(2lata ma niecałe). Ta dorosła (niestety) była samotna przez rok bo jej toważyszkoa znikneła w niezbadanych okolicznościach. No więc ta najstarsza (chyba samica) od momentu gdy wpuściłem te mniejsze zaczeła sie dziwnie zachowywać tak jak by chciała im pokazać kto w tym akwa żądzi, i tak jakby wysteowała te młodsze że cały czas sie jej trzymają. po tygodniu od wpuszczenia młodych duża przybrała na wadze jest tak gruba że je jłuski odstają taki ma okrągły brzuch. Czy to możę byc ikra czy raczej jakaś choroba (inne są normalne ) prosze o pomoc. Pozdro 4all
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak to pewniechoroba i wygladana posocznice lub puchline wodną.Po dlasze porady zajrzyj do kompendium chorób.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

z tego co przeczytałem to możę to być nawet poważna horoba. czy niewie nikt czym to można leczyć? :roll: dzięki za ostatnią odp pozdro :?
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

vitesse7 pisze:z tego co przeczytałem to możę to być nawet poważna horoba. czy niewie nikt czym to można leczyć? :roll: dzięki za ostatnią odp pozdro :?
W kompendium tez było napisane jak to leczyc oj lenia ktos tu chyba ma :D
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

nie lenia ktoś ma tylko ja niedano założyłem internet i nie za bardzo wiem co to jest te kompedium. czy może ktoś powiedzieć co to jest i do czeg to sluży? :oops:
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

vitesse7 pisze:nie lenia ktoś ma tylko ja niedano założyłem internet i nie za bardzo wiem co to jest te kompedium. czy może ktoś powiedzieć co to jest i do czeg to sluży? :oops:
AAAAAAAAAA a nie widac w dziale choroby przyklejonego tematu pt"Kompendium chorób ryb akwariowych" :?: To jest własnie kompendium :wink: I nie trzeba dotego znać dobrze internetu wystarczy znac link do naszego forum i obsługa myszy :lol:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

dziex wlaśnie znalazłem :o
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
ODPOWIEDZ