Padają mi glonojady

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
KOsa
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2005 19:22

Padają mi glonojady

Post autor: KOsa »

Nie wiem co się dzieje, średnio raz na 3 tygodnie pada mi glonojad. Dziś już właśnie wyłowiłem 4 i nie mam pojęcia co się dzieje. Oprócz glonojada w akwarium pływają 3 duże molinezje oraz 2 rekinów-akwarium 50l. Do tej poty wszystko było ok, i cos sie stało ze sie spsóło.
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Obsada beznadziejna. Akwa za male dla tych ryb.
Napisz czym karmisz glonojady. Bo jezeli tylko pokarmem platkowanym to zdychaja z glodu. Napisz czy maja jakies objawy. Jakie parametry wody, jaka temp, jakie to glonojady.
KOsa
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2005 19:22

re

Post autor: KOsa »

Glonojada mam zazwyczaj jednego, i żywił się do tej pory pokarmem płatkowym był u mnie sporo bo nieco ponad 8 latek, wyrósł troche ale odszedł już :), zaraz po nim był kolejny mały, który padł po 2-3 tyg, a potem kolejny i kolejny. Nie wiem co się dzieje, temp wody ok 25 C, objawów brak, teraz dopiero zauważyłem że moje
rekiny mają krpeczki białe- czyli pewnie ospa, ale odziwo tylko one,
molinezje są czyste, zastosowałem MFC i czekam...
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Twoj biedny glonojad mieszkal 8 lat w 50L?????? Masakra.

A co do kolejnych glonojadow to one zdychaly poprostu z glodu. Pokarm platkowany im nie wystarcza. Dziwi mnie ze tamten tyle przezyl.

A co do ospy to jezeli dobrze zidentyfikowales chorobe to MFC pomoze. I podnies temperature o okolo 2-3 stopnie.

Hmm a z tymi rekinami to no comment. Nie nadaja sie do twojego akwa.
KOsa
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2005 19:22

Re

Post autor: KOsa »

Dzięki serdeczne za rady, mam nadzieje że poskutkują- a co do rekinów to ulubieńcy mojej mamci więc nic nie poradze na to :)). Musze przeżyć i one też.
ODPOWIEDZ