[45] L ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

[45] L ogólne

Post autor: fhuzbych »

Zbiornik 45 L
10 neonów inesa
4 kiryski
3 otoski
1 gupik samiec
1 mułojadek (na razie malutki myślę o zmianie zbiornika na 100 -200 L na
wiosne w przeciwnym razie oddam go do zaprzyjaźnionego sklepu)

Rośliny mocno przycięte o ok 1/3

pH 6,8
GH 13
KH 6
NO2 0
NO 3 -20

śladowe ilości sinic nie wiem czy to normalne próbuję z nimi walczyć przez regulację długości świecenia

Światło ok 10 h 2x14W przód Sylvania GRO-LUX tył HAGEN PPOWER-GLO
Filtr AQAEL TURBOFILTER 350 gąbka + w pojemniku FILTUS CERAM BIO takie "kółka"+ SERA phosvec granulat.
Bimbrownia 24/h
Napowietrzanie nocą

Pozdrawiam Wszystkich

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Proszę o opinie i rady co do wystroju, wiem przydałby się jakiś korzeń co prawda mam takowy ale jest trochę duży. W całości zabrał by kolejne litry z i tak małego litrażu a ciąć mi go szkoda, gdyż planuję zmianę na wiosnę baniaka na jakieś 100-200 litrów więc tam mi się przyda.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No właśnie: brak korzenia albo i dwóch, rośliny posadzone "jak pod sznurek", brak pływających, ale pewnie niedługo moczarka zacznie zaciemniac zbiornik. Ogólnie prezentuje się ładnie, ale zaczekam na zdjęcia większego zbiornika, jak go już ustawisz na wiosnę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Mi się podoba. Brakuje tylko korzenia. Akwarium bardzo jasne i kolorowe. Dobrze ukryty sprzęt. Z czego masz zrobione tło??
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

Post autor: fhuzbych »

Dzięki za opinie.
Tło mam zrobione z tapety plastikowej do kupienia w zoologu z jednej strony jest kolor niebieski i coś tam a z drugiej właśnie jakby głazy czy kamienie.
Zbiornik mały i bardzo niestabilny ciągle albo pojawiają się glony nitkowate to znowu zaczątki sinic to znowu jakieś plamy na powierzchni wody.
W celu pozbycia się glonów zastosowałem wkład do filtra phosvec granulat sery i teraz nie wiem czy mam za mało P. Test mam zooleka ale jest już chyba stary bo wykazuje 0.
Światło b. mocne i HYGROPHILA CORYMBOSA MINIMA liście robią się czerwono purpurowe a nowe są jakieś zniekształcone.
Ile się nauczę na takim małym zbiorniczku to potem będzie mi łatwiej na dużym.
Rośliny staram się przycinać zwłaszcza staram się aby nie powodowały zatrzymania ruchu wody na powierzchni wody bo tworzą się plamy widoczne jak się patrzy z dołu.
Pozdrawiam Zbych
micho_123
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2006 20:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: micho_123 »

Baniaczek naprawde "wypas".Bardzo mi sie podoba :D. Trzymaj tak dalej.
Awatar użytkownika
adriand
Pomocnik
Posty: 452
Rejestracja: 04 kwie 2007 9:33

Post autor: adriand »

ladny baniaczek, a co to za kirysek na jednym zdjeciu czyzby Corydoras agassizii :?: masz tylko jednego?
pozdrawiam Adrian

Obrazek

brak polskich liter z przyczyn technicznych.Przepraszam
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

Post autor: fhuzbych »

To kirysek Sterby zakupiłem go jak zarybiałem pierwsze akwarium rok temu tylko takie były i jak zwykle sprzedawca mnie na niego namówił. Potem wyczytałem że do baniaczka 45 L bardziej pasują ze względu na ich wielkość pandy więc ponieważ to rybki stadne dokupiłem właśnie pandy. Niestety Sterby nie "zakumplował" sie z pandami a 4 kiryski to już max więc jest trochę samotny.
Pozdrawiam Zbych
Salvador
Posty: 52
Rejestracja: 26 cze 2007 0:11

Post autor: Salvador »

Paskudne.
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

Mógłbyś zrobić więcej fotek kiryska sterby. To moja ulubiona ryba, lecz nie mogę jej nigdzie kupić. ile za niego zapłaciłeś?
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

Post autor: fhuzbych »

Do "Salvador"
Czy byłbyś tak uprzejmy i mógłbyś sprecyzować swój osąd byłbym ci bardzo wdzięczny za uzasadnienie, a może zaprezentujesz swój baniaczek oczywiście jeśli takowy posiadasz. :shock:

Pozdrawiam wszystkich

PS Kirysek i coś jeszcze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

Dzieki za foty kiryska :P Jest świetny.
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Całkiem ładnie ;) Tylko roślinki posadzone troszke "bez polotu" ;) Ale ogolnie jest ok ;)

Pozdrawiam!
fhuzbych
Posty: 58
Rejestracja: 25 sty 2007 10:47

Post autor: fhuzbych »

Dzięki zgadzam się z tym "bez polotu" na początku było z polotem był duży korzeń były ciekawe rośliny kupione po 15zł /szt i potem ......było ful glonów potem sinic. Korzystając z tego forum dowiedziałem się bardzo dużo na temat azotanów fosforanów roślin nawozów CO2 itd. Posadziłem dużo roślin szybko rosnących trochę byle jak. Zmieniłem światło zmieniłem filtr zrobiłem bimbrownię i prawie zero glonów rośliny rosną azotany ok fosforany bliskie zera i wreszcie zbiornik nabiera wyglądu jak akwarium a nie jak bagno. Mam wrażenie że wygrałem bitwę ale nie wojnę pomału przyjdzie czas na uporządkowanie, nie na raz bo nie chcę robić "rewolucji" w zbiorniku a na wiosnę myślę o większym zbiorniku ok 100-200 L i tam chciałbym uniknąć błędów , które tu popełniałem. Na szczególny biotop przyjdzie czas jak nabędę więcej wiedzy i praktyki.
Pozdrawiam ZBYCH
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Akwa fajne, szkoda tylko, że takie małe ;)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
dziczek
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2007 19:07

Post autor: dziczek »

Jestem nowy,ale być może w czymś pomogę.
Akwarium ładne lecz brakuje mi tutaj korzeni i roślin pływających.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ