[63l]

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Zimtca
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2007 17:31

[63l]

Post autor: Zimtca »

Witam!

Oto moje akwarium:
  • - wymiary 60x30x35
    - filtr Aquael Fan 1
    - grzałka Aquael 100W
    - oświetlenie 1x15W Philips AquaRelle + odbłyśnik (w planach dodatkowa świetlówka; czekam na dostawę)
Fauna:
  • - 6 x Neon Inessa
    - 5 x Neon Czerwony
    - 3 x Kirysek Pstry
    - 1 Zbrojnik Niebieski
    - 1 Krewetka Red Cherry
Flora:
  • - Cryptocoryne pontederofilia
    - Echinodorus blecheri
    - Echinodorus major
    - Ludwigia repens

    - Gałęzatka kulista
Widok ogólny
Obrazek
Reprezentacja neonów
Obrazek
Bożena - red cherry (nienajlepsza fotka, niestety)
Obrazek
A to ludwigia po tygodniu od wsadzenia - urosła o ok. 10 cm i "wyszła" z akwarium ;-)
Obrazek

Czekam na opinie i porady :-)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium mi się podoba, chociaz widać, że jest jeszcze bardzo świeże. Mam nadzieję, że jak rośliny (jest ich mało) się rozrosną będzie ładniej. Trochę pustawo jest z tyłu i po bokach, proponuję dosadzić kryptokoryny i ukryć sprzęt. Brak roślin pływających (albo nie widać na zdjęciu).

Gratuluję pomysłu i cieszę się, że nie ma przerybienia, poza tym, że zbrojnik niebieski nie pasuje do tego litrażu (proponuję otoski).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Akwarium bardzo ładnie urządzone, jednak rzeczywiście przydało by się nieco zakryć sprzęt. :wink:
Awatar użytkownika
Zimtca
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2007 17:31

Post autor: Zimtca »

Grzałka i filtr rzeczywiście są widoczne, ale myślę, że gdy rośliny będą większe, to je zasłonią. Mam z resztą zamiar zmienić kompozycję, ale to nastąpi najwcześniej w czerwcu. Aktualnie za bardzo pochłaniają mnie studia. :(
dziczek
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2007 19:07

Post autor: dziczek »

Akwarium ładne,roślin mało ale jak się rozrosną to będzie ciekawie,podoba mi się też to że nie ma przerybienia,jedynie ten Zbrojnik nie pasuję .

Pozdrawiam.

Patrz na date ostatniego postu, Chemik4
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hehe, ale to śmiesznie wygląda jak ktoś chce się przylizać do kogoś i powtarza jego opinię i myśli, że wielki gościu jest :wink: ( no nie dziczek :?: :wink: ). Jakby BARA napisała coś innego to pewnie Nasz kolega dziczek też by tak napisał :wink: , ale nie bede robił już OF :P

Wracając do tematu: Akwarium ładnie się prezentuje, dokupiłbym jeszcze z 5 sztuk krewetek. Chciałem napisać, żebyś dokupił świetlówkę, ale widze, że już ją zamówiłeś więc OK :wink: Teraz tylko czekać aż roślinki się rozrosną :D . Oddałbym tą żabienicę, ponieważ może urosnąć za duża jak na akwarium 63l, ale narazie widzę, że nie ma z nią problemu :wink: W jej miejscu posadziłbym jakąś szybko rosnącą roślinke typu bacopa.
Pozdrawiam Garbus!!
Krzysiek
Awatar użytkownika
tomcio_em
Posty: 215
Rejestracja: 06 lip 2007 15:34
Lokalizacja: Darłowo

Post autor: tomcio_em »

wy chyba nie widzicie ze post jest z przed pol roku :roll:
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Wy, czy dziczek :?: Ja tylko zwróciłem mu uwagę, żeby nie kopiował czyiś postów a przy okazji skomentowałem akwarium :wink:
Krzysiek
Zablokowany