Roslinki do mojego baniaczka

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
asiulka
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2005 9:32
Lokalizacja: Białystok

Roslinki do mojego baniaczka

Post autor: asiulka »

No właśnie chciałabym jakies roslinki dom ojego baniaczka ale nietrudne w uprawie, mozna by tak powiedzieć srednio trudne.
teraz mam takie:
- kabomba
- kryptokoryna
- Ceratopteris siliquosa
- Hygrophila difformis
aha i mam świetlówke taką 15 watowa nie jestem pewna, bo to taka jak kiedys była w regałach, i mam przykręcona do półki
oczywiście w planach jest pokrywa.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No to ja juz Ci odpisze ze swiato masz strasznie słabe jak na akwa 76l.Rosliny hmm jakies mało wymagające póki nie bedzie pokrywy.jakies mch,zwartka może kryptokoryny jakies mniej swiatlolubne.Duzo w tak slabo oswietlonym akwa nie zdziałasz niestety :(
Pozdrawiam
Przemek
asiulka
Posty: 10
Rejestracja: 30 maja 2005 9:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: asiulka »

to powiedz mi ile muszę miec watów?
pokrywa pewnie będzie miała dwie żarówki 15 watowe albo wiecej ale ja robic nie będe wiec nie znam sie
do tego oświetlenia jakie roslinki? :wink: ja zaczynam sobie wszystko kompletowac i pytac się o ceny i w ogóle zeby wiedzieć ile kasy na to pójdzie :)
to więc jakie?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Minimum to 0,5 W na litr.Czyli zaokraglając liczbe litrów w twoim baniaku to bedzie 80l/2 czyli 40W.Jak bedziesz miec takie oswietlenie to mozna hodowac 95% roslin dostepnych na Polskim rynku.Wiec wybór przy takim oswietleniu nalezy tylko do Ciebie i twojego gustu :D ceny hmm jesli chodzi o świetłowki liczac ze załozysz 3 15 watowe. w tym dwie dla roslin i jedna zwykła powinnas sie zmiescic w 70zł.Co do pokrywy to nie powiem Ci dokladnie bo ceny plexi i sklejki sa rozne w róznych miastach nie wspominajac juz o robociznie :) sadze ze pokrwya cała wraz ze statecznikami i swietłowkami nie powinna przekroczyc 250zł.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Majchert
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2005 12:51

Post autor: Majchert »

Akwa 30l. Cześć mam problem nie mam dobrego oświetlenia a chciałabym jakieś roślinki umieścić w moim akwa. Doracie mi jakie roślinki nie są wymagające? A i jeszcze jedno chciałabym zrobić trawniczek w akwa! Proszę o pomoc!
ODPOWIEDZ