[385 l] akwarium roślinne z dyskowcami

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Seboss
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2005 20:43

[385 l] akwarium roślinne z dyskowcami

Post autor: Seboss »

Dane zbiornika:

Akwarium 385 l (170x45,5x50)
Oświetlenie: 5x58W ( 2 x Philips TLD 950, 1 x Osram Lumilux de luxe 965, 2 x PhilipsTLD 965)
Ogrzewanie: Tetratec HT-100, Tetratec HT-150
Filtracja: Eheim Professionel II 2028, 2 x Aqua Szut SeniorBio
Zestaw CO2: 1,5kg butla wysokociśniowa, reduktor Aqua Medic, zawór elektromagnetyczny Aqua Medic, kontroler Lajon 112 + sonda ESAqP-309, dyfuzor JBL Vario + dod. moduł, zawór przeciwzwrotny Tetra CV4
Nawożenie: Planta Gainer Classic, Planta Gainer Hydro Mineral, Planta Gainer Ferro+, CO2


Obsada:
2x Discus pearl
2x Discus marlboro
2x Discus pigeon
2x Discus blue diamond
2x Discus blue cobalt
4x Discus red turkus
1x Discus flash

2x Botia macracantha
1x Botia sp. aff. lohachata
1x Botia striata
4x Corydoras mix ;)
9x Caridina Japonia
2x Macrobrachium lanchesteri

Obrazek
21.08.2005r.


Obrazek
11.09.2005r. (tydzień po wymianie podłoża)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No to juz wiem kim jesteś :wink: Znamy sie dobrze z innego forum,oj bardzo dobrze.Czyzby próba rewanżu za udowodniony brak wiedzy :?: hehe.No ale cóz mała zamiana ról nie zaszkodzi teraz :twisted: A akwarium ładne nie powiem,choc akwarium troche przerybione.Dorosła paleta potrzebuje 50l wody.
Przemek
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

No no no pozazdrościć :) mi sie akwa podoba, na 1 fotce bardzo fajnie obsadzone jest roślinami :)
spróbój może swoich sił w konkursie :) http://www.akwapark.aplus.pl/akwaforum/ ... m.php?f=23
pozdrawiam
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

Niezłe akwarium, masz ciekawe palety. :D
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Seboss
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2005 20:43

Post autor: Seboss »

Saddamek pisze:na 1 fotce bardzo fajnie obsadzone jest roślinami
Tak wyglądało akwa tydzień przed wymianą podłoża, po wymianie większość roślin została ostro przycieta (do ok. 10cm), dlatego na pozostałych zdjęciach jest trochę łyso. Średnio przycinka raz na tydzień, przy mocniejszych cięciach raz na dwa tygodnie.
Saddamek pisze:spróbój może swoich sił w konkursie
Dziękuję za zaproszenie, ale niestety nie będzie to możliwe, akwa przedstawiłem w sumie z jednego powodu, żeby udowodnić szanownemu Owl`owi że jednak pewną wiedzę na temat prowadzenia zbiornika roślinnego posiadam. Niestety sposób w jaki zostałem przez niego przywitany na tym forum nie zasługuje nawet na komentarz, udzielanie się na forum też nie ma sensu gdyż jak zapowiedział moje posty będą usuwane, dlatego jesli można to proszę o usuniecie mojego konta użytkownika w terminie który uznasz za stosowny.

pozdrawiam Sebastian

Ps.
W obsadzie jest tylko jedna "prawie" dorosła para pigeon`ów, samiec 14cm i samica 12cm, jest jeszcze 12cm samica red turkus i flash 11cm, reszta to "młodzież" 7-9cm z której zostawie 6szt. Biorąc pod uwagę wielkość ryb akwa nie jest przerybione, zresztą w przypadku dyskowców wskazana jest początkowo duża ilość (w granicach rozsądku), a w miarę wzrostu redukcja do optymalnej ilości.
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Śliiiiiczne akwarium :D
Podobają mi się takie długie akwaria.
Teraz roślinki wyglądają lepiej niż przed przycinką.

P.S. Do Modów: Czy na tym forum NAPRAWDĘ muszą być stale jakieś konflikty?? Może nie powinnam się wtrącać, ale aż się odechciewa dalej czytać, co któryś temat jakieś kłótnie :?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

po pierwsze ja nie witam kazdego nowego uczestnika seboss.po drugie jak juz napisałem przyjmowanie teraz postawy skrzywdzonego na niewiele sie zda po tym jak wyszła na jaw przyczyna twojego zachowania wzgledem mojej osoby(rewanż za inne forum).Co do usuwania twoich postów dotyczy to tylko ppostów urazajacych kogokolwiek jak i postów OFT.To tyle.Osobiste rewanze radze zatrzymac dla siebie.

DoLum: dlaczego prosba ta tyczy sie tylko modów :?: jak usuwamy posty lub je zamykamy patrz post wyzej.Jak nic nie robimy to czytamy ze chamstwo na forum sie szerzy.My jestesmy na forum o czarnej roboty,nie odpowiadamy za tresc postów mozemy ja tylko usuwac.tak samo z kłotniami mozemy tylko łagodzic skutki poniewaz czasami zapobiegac jest niemozliwe.
Pozdrawiam
Przemek
Seboss
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2005 20:43

Post autor: Seboss »

Owl, nie zamierzam z tobą więcej dyskutować bo to do niczego nie prowodzi, na wszystkie argumenty poparte faktami które przedstawiam twoją jedyną odpowiedzią jest "polemika dla polemiki..." Piszesz bzdury a jak ktoś ci to próbuje wyjaśnić to usuwasz jego posty (dot. np oswietlenia). Usuń również swoje posty te które obrazają i mnie i innych uzytkowników to wtedy będzie sprawiedliwie, a nie wykorzystujesz swoją pozycje na forum do prywatnych rozgrywek czy jak to nazywasz rewanży (choć nie wiem co masz na myśli). Przyczyna mojego zachowania nie wyszła na jaw, próbowałem tylko wyprowadzić cię z błedu (w dalszym ciągu nie wiem o czym mówisz), a ty zacząłeś mnie obrażać, a nie ja ciebie, nie odracaj kota ogonem.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Przykro mi że prowadzi się tu polemike na temat hmm czystko prywatny, mieliśmy dyskutować o akwa Sebossa.

Zamykam
Zablokowany