DOM KREWETKI

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
agulmen
Posty: 12
Rejestracja: 14 gru 2007 12:31
Lokalizacja: lublin

DOM KREWETKI

Post autor: agulmen »

jesli akwarium miesci 15l to czy konieczna jest swietlowka i filtr? co sie zstanie zze zwierzatkami jesli go nie bedzie? jesli to jest mus , to jaki sprzet bedzie dobry i niezbyt drogi. czekam na mądre rady........ :lol:
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Widze, że idziesz w zaparte z tą kulą :D Powtórze więc jeszcze raz. 15l "akwarium"- kula jak rozumiemiem, nadaje sie na trzymanie "zwierzątek". Naprawde kupowanie jakiegokolwiek sprzetu do kuli mija sie z celem. Lepiej zainwestuj ciutke więcej i kup jakies akwarium z prawdziwego zdarzenia. Akwarystyka to piekne hobby ;)
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Akwarium 30l u mnie w mieście z odrobiną samozaparcia i błyskiem w oku można mieć za 15zł, baa nawet mniej :wink: A to już w miarę odpowiedni domek dla kilku krewetek. Idą święta, można sobie zażyczyć mały filterek i grzałeczkę... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

no to tak krewetki musza miec filtr. Poniewaz sa wrazliwe na azotany i ich naturalnym srodowiskiem to scieki. Woda pod niesamowitym cisnieniem. Wiec nie bedzie obserwowac jak one sie fajnie bawia idac pod prad, a pozniej puszczajac sie i lecac z pradem :) mozna sie posmiac, a uparte sa niesamowicie :)co do swiatla to musi byc poniewaz krewety kochaja busz. Jak wiadomo bez swiatla nie ma roslin ...
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

PABLO11 pisze:no to tak krewetki musza miec filtr. Poniewaz sa wrazliwe na azotany i ich naturalnym srodowiskiem to scieki. Woda pod niesamowitym cisnieniem. Wiec nie bedzie obserwowac jak one sie fajnie bawia idac pod prad, a pozniej puszczajac sie i lecac z pradem :) mozna sie posmiac, a uparte sa niesamowicie :)co do swiatla to musi byc poniewaz krewety kochaja busz. Jak wiadomo bez swiatla nie ma roslin ...
Witam,
PABLO11 ciebie można naprawdę dziwnie zrozumieć, czytając pierwszy raz ten post pomyślałem "a ten co..." krewetki w ściekach, na jakiś niesamowitych głębokościach?
Najważniejsze obserwacje- krewetka walczy z prądem, opada z sil, zostaje pchnięta na ścianę akwa, zbiera sily i od nowa walczy... Noo to chyba nie dla wszystkich jest zbyt interesujące...

Wracając do tematu...
agulmen- wiesz mi, ze dla małych krewetek (np. red cherry...) kula jest naj bezpieczniejszym i w zupełności wystarczającym zbiornikiem.
Zakładam, ze nie masz przykrywy, trochę szkoda, ale lampka wystarczy. Przykryj kule jakimś szkłem (ja wyczyściłem stare okrągłe lusterko rowerowe z farby) lampkę biurkową pewnie gdzieś znajdziesz...
Filtracja, jak już kolega pablo powiedział jest ważna, radze fan mikro plus(najmniejszy i najtańszy w zoologu) mała przeróbka, nic trudnego i cacy lub napędzany pompkom powietrza zwykły gąbkowy(stosunkowo tani, ale głośny) co do ogrzewania to zależy od temp. w domu... kup mech jawajski i będzie cacy, ale bojownika lepiej oddaj.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
rafmon2
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2007 19:49
Lokalizacja: piterborough gb

Post autor: rafmon2 »

pozdrawiam.proponuje tak jak jeden z kolegow kup akwarium nie ten sam litrasz akwarystyka wciaga i po czasie bedziesz zalowal ze tak nie zrobiles,a do kuli wlasciciel sklepu niech wejdzie i niech sobie jeszcze zapali szlugie.

pisz zrozumiale, Chemik4
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

a po polsku można ?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

pozdrawiam.proponuje tak jak jeden z kolegow kup akwarium nie ten sam litrasz akwarystyka wciaga i po czasie bedziesz zalowal ze tak nie zrobiles,a do kuli wlasciciel sklepu niech wejdzie i niech sobie jeszcze zapali szlugie.
czyli po naszemu by to było chyba tak:
masz kupić normalne akwarium takiej samej objętosci jak ta kula a jak tego nie zrobisz to bedziesz żałował (to jakaś groźba czy co? ^^ ).
Do kuli ma wejść właściciel sklepu i zapalić tam papierosa.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ