Jaki filtr do akwarium z pielęgnicami?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Clue
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2008 7:14
Lokalizacja: Warszawa

Jaki filtr do akwarium z pielęgnicami?

Post autor: Clue »

Witam serdecznie,
razem z moim Chłopakiem zakładamy akwarium 450 litrów (150/50/60) i mamy spory dylemat co do zakupu filtra zewnętrznego. Chcielibyśmy kupić jeden filtr, który wyeliminuje potrzebę zakupu dodatkowego filtra wewnętrznego.
Gdziekolwiek byśmy nie poszli do sklepu akwarystycznego polecają nam coś innego.
Byliśmy juz prawie zdecydowani na filtr fluval fx 5, ale słyszeliśmy niepochlebne opinie - jedną z nich jest, że to głośny kubeł i że fluvale nie zawsze wykorzystują całą swoją moc do filtrowania.
Chcemy zakupić dobry, wygodny w eksploatacji oraz cichy (akwarium będzie w sypialni) filtr, który nie będzie tandetą. Na filtrze nie chcemy niepotrzebnie oszczędzać.
Tak naprawdę nie wiem jakiej mocy filtr kupić, chcieliśmy kupić jeden filtr aby ograniczyć dodatkowe wyposażenie w akwarium. No i tutaj znowu zaczyna sie dylemat, jedni polecają nam filtr do objętości akwarium prawie na styk a inni dwa razy większej ;/
Chcielibyśmy mieć przejrzystą wodę i uniknąć chowania sie rybek po katach przed zbyt silnym ruchem wody.
Co do rybek, zdecydowaliśmy sie na pielęgnice: meeka, zebra oraz Th. Ellioti i może jeszcze diamentowa (mam nadzieje że nie za duży wybór i sie nie pozabijają przy najbliższym tarle). Czy do takiej obsady można dołożyć jeszcze ze dwie bocje i glonojada. Przy okazji co sądzicie o takiej obsadzie?

Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Clue
Clue
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

450litrów to jest duży zbiornik i jeden filtr to za mało,Ja jestem za tym aby w zbiorniku tego typu były dwa,jeden-kubeł np.coś Echeina,który będzie pełnił rolę filtra biologicznego i drugi albo wewnętrzny np Aquaela np.FAN-3,albo jakiś drugi kubełek,który będzie pełnił funkcję filtra mechanicznego.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
ODPOWIEDZ