Białe bąble u glonojada

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
radekid
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2005 0:06
Lokalizacja: Kraków

Białe bąble u glonojada

Post autor: radekid »

U ukochanego glonojada mojego małego synka pojawiły się białe, przeźroczyste bąble po jednym na skrzelu i jeden na brzuchu. Pozostałe ryby bez zmian. Co to za choroba? W opisach nigdzie nie znalazłem bąbli.
Pomóżcie proszę. Opis zbiornika poniżej.
Skład: 2 gurami, 2 wielkopłetwy, 1 molinezja, 2 brzanki, 1 glonojad, 1 neonka.
Akwarium: 100 l, 26 stopni
Pokarm: suchy
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

hmm to sa białe bable czy wrzody podskórne :?: Bo jesli wrzody to moga to byc dwie choroby(przynajmniej narazie tak typuje) w tym jedna zarazilwa dla człowieka :!:(póki nie jestem pewien profilaktycznie wlej MFC do akwarium) A teraz poprosze o troche dokładniejszy opis zachowania glonajada:Chudnie,blakna mu kolory,jest apatyczny,ma apetyt,wystepuja ubytki tkanek :?: Zmierz jeszcze parametry wody w akwarium.
Pozdrawiam

P.s co do obsady,neonki to ryby stadne minimum 7 sztuk powinno sie trzymac.
Przemek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

biedny neon.... :cry: ....powinno być z 10...a te wielkopłetwy to :? ....lepiej je trzymać parami....odłów tą rybe, bo pozaraża inne....
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No profilaktycznie rzeczywiscie lepiej ja odłowic w szczególnosci jesli sie nie myle,i jest to któras z zarazliwych chorób (posocznica,Ichtiophonus).I syptam jeszcze czy wlewaóes ostatnio do akwarium jakies preparaty chemiczne i jaki to gatunek golonojada :?: :wink:
Pozdrawiam
Przemek
radekid
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2005 0:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: radekid »

Dzięki za rady. Oto dalszy opis: glonojad (czyli nzbrojnik niebieski) wygląda normalnie poza bąblami czyli wyraźnie sterczącymi białymi kulkami (nie pod skórą), poza tym ledwo się porusza, leży na dnie. Wlałem odkażacz na bazie zieleni malachitowej. Od 2 dni pływa oddzielnym awarium.

A propos neonek - na początku było ich 10 :(
Skład: 2 gurami, 2 wielkopłetwy, 1 molinezja, 2 brzanki, 1 glonojad, 1 neonka.
Akwarium: 100 l, 26 stopni
Pokarm: suchy
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm zapytam,jakiej wielkosci sa to bable :?: Małe :?: bo jesli małe to moze to po prostu ospa :roll:
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ