aqua szut

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

aqua szut

Post autor: sargas »

witam

mam problem z moim filtrem wewnetrznym aqua szut 3W...mam go w akwarium 240l (standard) i pelni on funkcje bardziej napowietrzacza niz filtra...ale ilosc podawanych przez niego babelków jest strasznie mala....i tu sie nasuwa pytanie dlaczego... skoro ma on rurke do powbierania powietrza to powinien byc zanurzeniowy, a on po zanurzeniu na 1-2cm przestaje pompowac powietrze :/... wszystko jest wyczyszczone, wirniki, wklady, rurki przedluzajace do pojemnika z wkladem a i tak chodzi jakby chcial a nei mogl....czy ktos jest w stanie to wytlumaczyc??

p.s. w poprzednim baniaku 112l wszystko dzialało bez problemow...
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

Miałem ten sam problem z moim AquaEl'em, jak się okazało powodem problemów była za mała moc filtra w stosunku do ilości wkładów (miałem wtedy ceramikę + gąbkę)...
Kilka uwag - upewnij się, iż gąbką z zestawu nie jest dla filtra za drobna przez co stawia za duży opór(po wymianie mojej na większą z akwarystyka wszystko ruszyło pełną parą).


Pozdrawiam
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

uzywam standardowego wkladu z waty.. w postaci dlugiego paska który nawija sie na rurke w zbiorniku... dlatego nie jestem pewien czy to moze byc powod...
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

Nic prostszego do sprawdzenia - wyjmij watę (na chwilkę) i zobacz czy da to spodziewany efekt.
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

w sumie to nawet pozostawienie samej głowicy(?) po odlaczeniu zbiorniczka z wkladem nic nie daje...ehh chyab bede musial kupic nowy o wiekszej mocy :]
Awatar użytkownika
PawelW84
Początkujący pomocnik
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2007 20:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PawelW84 »

ten filtr jest raczej wadliwy - ja kiedys mialem taki filtr - ze 2 lata temu i dziala ok - do tej pory moj szwagier uzywa go w malym akwa w sklepie...
Obrazek
ODPOWIEDZ