problemy poczatkujacego zbiornik 300l

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
fason1
Posty: 6
Rejestracja: 09 lis 2005 22:33
Lokalizacja: warszawa

problemy poczatkujacego zbiornik 300l

Post autor: fason1 »

czesc jestem tu nowy, ale mam nadzeje ze mi pomozecie. Mianowicie mam od jakegos miesiaca akwarium 300l a wnim troche rybek. i ostatnio kupilem 6 sumikow rekinich i one teraz choruja maja na ciele biale kropki i nie wiem co to jest jak z tym walczyc. wczesnij tez niektore rybki wpuszczone do akwarium mialy biale kropki ale szybko znikaly wiec nie przejmowalem sie tym ale teraz to jest tragedja od sumikow zarazaja sie chyba inne ryby molinezje i mieczyki. prosze o szybka odpowiedz

DZIEKI!!!

POSTY UMIESZCZAMY W ODPOWIEDNICH DZIAŁACH :!: :!:
Owl
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze mój drogfi sumy rekinie dorastaja do ponad metra długosci wiec mam nadziej ze masz dla swojej grupki 6 rybek akwarium 10tys litrów... :wink: Wiec moja dobra raa,jak wyleczysz te rybki to oddaj je komus albo do sklepu a na przyszłosc jak postanowisz kupic jaks rybe poczytaj o niej.A te białe kropki to ospa rybia,jest wiele srodków leczniczych na ta chorobe dostepnych ba rynku min: MFC(FMC),ichtiosan.Stosuje sie je tak jak na opakowaniu,po 3 dniach kuracje nalezy powtórzyc ze wzgledu na rózne cykle rozwojowe kulorzęska.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ