Proszę o pomoc - Amazonka!

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Proszę o pomoc - Amazonka!

Post autor: kropi »

Pomalutku zbieram się do urządzenia kawałeczka Amazonki (albo jakiegoś małego dopływu ;-) ) w akawarium 100-litrowym - i proszę doświadczonych kolegów (i koleżanki) o pomoc w doborze roślin.

Jak na razie zasadziłem 3 gałązki cabomby, przyjęła się ładnie i po 5 dniach zaczęła rosnąć. Do tego mam kilka krzaczków dosyć marnie wyglądającej kryptokoryny (trochę już o tym było), nie wiem czy mi nie zmarnieje bo liście brązowieją a nowe nie rosną :(

Planuję jeszcze jakiś fajny korzeń (ile można dać za taki półmetrowy korzonek w sklepie?), na nim jakiś mech, musi być trochę przestrzeni do pływania ale też sporo zakamarków, jakaś fajna gęstwinka.

Poradźcie proszę jakiś zestaw dla początkującego :roll: - coś na glebę, coś wysokiego na tył, jakieś chaszcze, no i na powierzchnię :)
100 l: reaktywacja
Obrazek
misiek
Posty: 49
Rejestracja: 22 maja 2005 10:19
Lokalizacja: walbrzych

Post autor: misiek »

mi osobiscie podobaja sie amazonki- przyanjmiej ja ja pod taka nazwa kupilem, ladnie rosniei ma ciekawe liscie, a co do korzeni to zalezy od korzenia (korzen korzeniowi nie rowny i sklep sklepowi tez) ale nie powinienes zaplacic wiecej niz 35 zl- widywalem bardzo ladne korzenie do tej kwoty
Zostałem zbanowany, ponieważ nie przestrzegałem regulaminu forum
ODPOWIEDZ