Ile red cherry do 25l?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Lunatyk pisze:Znaczy w jakim kraju?
Niemcy.
Filterek mam ten sam, ale trochę przerobiony(dodatkowa większa gąbka na zewnątrz)
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

Acha to fajnie! Ale jeszcze lepiej jakbyś mi podpowiedział bardziej szczegółowo jak go przerobiłeś??? A czy dzięki tej gąbce będe musiał trochę zadziej czyścić ten filtr????
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Lunatyk pisze:Acha to fajnie! Ale jeszcze lepiej jakbyś mi podpowiedział bardziej szczegółowo jak go przerobiłeś??? A czy dzięki tej gąbce będe musiał trochę zadziej czyścić ten filtr????
Co tu wiele gadać, zobacz sam
Obrazek
ostatnio czyściłem go jakieś 5 tygodni temu, zdjęcie było robione jak gąbka była jeszcze nowa, teraz jest trochę ciemniejsza.
Właśnie zauważyłem, ze masz aquael FAN MINI PLUS a ja mam micro plus :oops: mój błąd sorki.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

Wiesz ? Tak sobie spoglądam na mój i wielkiej różnicy nie ma. Myślałem, że chodzi ci o taką gąbkę jak mozna w akwarystycznym kupić. Może i z nim można pokombinować? Kupię i spróbuję. :)
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

wlasnie ten micro da sie jakoś przerobić żeby krewetek nie wciagał ??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przecież masz to na zdjęciu: przerobiony micro.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

http://www.allegro.pl/item311576628_gab ... enie_.html
o właśnie taka. Myślicie, że da radę przerobić???
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mam wrażenie, że w każdym sklepie zoologicznym kupisz gąbki najróżniejszego rodzaju w podobnej cenie i nie będziesz płacił za przesyłkę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

Tak wiem ale chciałem wam pokazać i zapytać czy jest dobre??????
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jest ok.

Przed umieszczeniem jej w akwarium kilka razy przepłucz ją ciepłą wodą.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

Dobra skoro tak to za kilka dni po urodzinach pojadę sobie do Gniezna i kupię, no i oczywiście spróbuję zamontować. Zrobie foty to zobaczycie jak się będzie prezentował.
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Ale kup drobniejsza niz ta na zdjęciu...
taka jak w linku powinna być ok.
A czas leci...
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

BARA pisze:Przecież masz to na zdjęciu: przerobiony micro.
no faktycznie. Ale z całym szacunkiem nie włożył bym czegoś takiego do akwarium...
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Ale jak gąbka o nieregularnym kształcie zarośnie filmem bio, to wygląda naturalniej niz kanciasta... o ile nie jest niebieska. :mrgreen:
A czas leci...
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Lunatyk pisze:Wiesz ? Tak sobie spoglądam na mój i wielkiej różnicy nie ma. Myślałem, że chodzi ci o taką gąbkę jak można w akwarystycznym kupić. Może i z nim można pokombinować? Kupię i spróbuję. :)
To jest gąbka z akwarystycznego... nie można stosować gąbek do kąpieli...
co do tej gąbki z allegro, myślę ze może się sprawdzić jednak nie brał bym za drobnej gdyż będzie się zapychać jeszcze szybciej niż ta oryginalna...
Nie ma obaw większe oczka w gąbce nie zaszkodzą krewetkom, a wręcz przeciwnie, bez problemów mogą się w nich schować maluszki i non-stop podjadać :wink:
Nie słuchaj bzdur o kolorze czy wyglądzie, kolor (z niebieskiego na ciemno-brązowy) się bardzo szybko zmienia, a co do wyglądu, hm dwie kule mchu i po sprawie nie widać nic chyba, ze się chce...
Powodzenia
Ps. ustaw przepływ na polowe mocy i jeszcze coś, ta gąbka z allegro nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, musi być bez naciec i otworów, nasze filterki ciągną wodę z dołu i z tylu, jak wytniesz taka głęboka dziurę żeby zakryć tył wkładając filtr to nacięcia będą powodowały nierównomierny przepływ wody, co będzie się wiązało z zabijaniem bakterii lub ich nie dotlenianiem. Poza tym ważniejsze jest żeby gąbka była kwadratowa a nie prostokątna(filtr nie posiada rurki zasysającej). Ja kupiłem po prostu mate o wymiarach 50x50x5cm i wyciąłem to co potrzebowałem. Grubość 5 cm w zupełności wystarczy na wysokość, ale obwód jest ok 10x5 tego nie uda ci się zrobić z ta gąbka z allegro.
Cos takiego

Na allegro znalazłem to
http://www.allegro.pl/item307608593_wkl ... rkusz.html
http://www.allegro.pl/item307739616_bio ... medic.html
http://www.allegro.pl/item307758321_bio ... tanio.html
Wszystkie są warte więcej niż ta która ty znalazłeś, za pierwszym razem zastosowałem taka sama tylko ze była okrągła :glupek (wywalanie kasy).
Nie wiem czy wystarczy faktów, dodam może ze mowie z własnych doświadczeń i wstawiam własne fotki.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
ODPOWIEDZ