bocja wspaniała

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

bocja wspaniała

Post autor: Grzempek7 »

witam

jak narazie mam 3 bocje wspaniałe (2 małe po4-5 cm) jedna nieco większ około 8 cm. Zakupiłem Terta WaferMix. Po 3 dniach wydaje mi się że moi podopieczni wyjadają jedynie zielone danie, a i tak idzie im słabiutko to jedzenie.
1. co jeszcze mógłbym im podrzucić (prawdopodobnie w sobote dojdą kiryski i glonojadopodobne)"?
2. czy dla tych mniejszych łamać te "pastylki" na pół?

Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Bocji mozesz podrzucic pokarmy Tropicala dla glonojadów w tabletkach i tabletki przylepiane do szyby(tez dla ryb zerujacych w dolnych prtiach akwarium).Dla kirsyków jest specjalny pokarm pod nazwa(wielce orginalna)"kirysek,choc oczywsice mozesz lamac im tabletki na poł to sadze ze z ałymi tez sobie poradza(chyba ze kiryski pandy).
Pozdrawiam
Przemek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

A ja moje bocje, kiryski i glonojady (pisze je razem bo jedza to samo) a nawet i ampularie (zreszta wszystkie rybcie to jedza) karmie:
-Tropicalem Welsi Gran - pokarm dla sumikow (granulki)
-Tropicalem Green Algae Wafers - pokarm roslinny dla glonków roślinożernych (tabletki)
-Tropical Vitabin (wieloskadnikowy) - w tabletkach - mozna przyczepic do szyby
-Tropical Vitabin (pokarm roślinny) - jak wyzej
-mrozonki (dafnia, itp)
-pokarm żywy - ochotka

Zreszta bez wzgledu dla jakich ryb jest dany pokarm to i tak wszystkie rybcie go jedza (tzn u mnie w akwa tak jest).

Pozdrawiam

Czyli to co wymienilam to w sumie pisal o tym Owl, ja tylko podalam nazwy pokarmow uzywanych przeze mnie (bo nie w kazdym sklepie jest tak podstawowy pokarm jak "Kirysek" ja nie napotkalam a pytalam). :lol:
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzempek7 »

ale one nie są aktualnie zainteresowane jedzenie (przynajmniej tym którym dysponuję tj. TetraWaferMix).
Może się aklimatyzuja? Rozumiem - że uaktywniają się wieczorkiem, ale rzucam raptem 2 pastyleczki, które pozostaą niezjedzone...
Jutro idę po Tropicala, a TetraWaferMix zostanie na spróbowanie na później, jak przybędą inne denne rybcie...
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

ale one nie są aktualnie zainteresowane jedzenie
Widocznie są przejedzone. Zrób im parudniową głodówkę,ok. 4 do 5 dni, i zobaczymy jak zjedzą tabletkę. Zasadniczo powinno się robić głodówkę raz w tygodniu przez jeden dzień.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzempek7 »

też tak pomyślałem, ale chybaże przejadły się w sklepie, bo od czasu gdy je kupiłem (2 wieczory) dostały 6 tabletek raptem, z czego 3 "odciągnałem, bo zaczynały obrastać. Chybaże spełnieły swojąrolę i sięślimakami obżarły - bo póki co od wczoraj nie widziałem żadnego.
Rozumiem, że ich raczej nie zagłodzę na śmierć ;-( więc jutro post. A w środę zobaczymy...
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Juz pisałem ci w poscie o slimakach ze masz przegłodzic bocje żeby dobrze zwalczaly slimaki :wink: Ale widac bez tego tez sobie dłay rade.teraz niczym ich nie karm i poobserwój efekty.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ