krewetki amano

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
GrZeNiO
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2008 20:47
Lokalizacja: Jeżewo/Bydgoszcz

krewetki amano

Post autor: GrZeNiO »

czesc, jestem nowy i pozwole sobie zamiescic tu swoj post z innego forum: po dluzszych rozwazaniach zdecydowalem sie na krewetki, zakupilem na razie 2 sztuki amano (Caridina japonica) kazda za 10 zl. nie wiedzialem o nich za duzo ale po krotkim szukaniu dowiedzialem sie ze przechodza przeobrazenie zupelne czyli dosc trudno je rozmnozyc. znalazlem ciekawy artykol w necie i bede probowal. jesli ktos ma takie krewetki niech opisze swoje doswiadczenia zwiazane z nimi szczegolnie interesuje mnie wychow larw. ja trzymam je z mlodymi brzankami rozowymi w akw okolo 20l, nieogrzewanym i oswietlanym praktycznie 24/dobe. podmiana wody 40%/tydzien. nie znam dokladnych pomiarow wody bo brak mi testow ale woda jest raczej miekka i kwasna. swietnie czyszcza akw, nie atakuja mlodych brzanek ale wiekszosc czasu sie ukrywaja i mysle ze to przez zywiolowe usposobienie tych ryb. jedza glownie glony, slabe czesci roslin (ceratopteris, wywlocznik) oraz to czego nie zjedza brzanki. mam je od 2 tygodni a zdazyly wyliniec 2 razy. jesli ktos ma pytania do brzanek lub krewetek to moze cos poradze bo troche o nich poczytalem.
mam bardzo ograniczony dostep do neta wiec jak co to nie miejcie mi za zle, dzieki.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli to nie jest prowokacja, to napiszę tylko, że 20l nie nadaje się nie tylko dla jakichkolwiek ryb, ale również dla krewetek amano.

Za mały litraż.

Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem Forum i korzystania z opcji "szukaj".
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

za duze podmiany robisz !! max 30%. Dlatego zdarzykly 2 razy wylinien bo dostaju strzal od parametrow !
ODPOWIEDZ