Wyłażenie ślimaków z akwa.

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Wyłażenie ślimaków z akwa.

Post autor: slaszek »

Mam mały problem. Co zrobić, gdy co rusz ślimaki (nerina i ampularia), które mam w akwa wyłażą na zewnątrz? Wczoraj syn znalazł jednego przy szafce, ja drugiego za szafką, a kiedy� tam wcze�niej ampularia "sobie wylaza" na spacer po biurku...na którym stoi akwa.

I druga sprawa... Wyczytałem gdzieś, że neritiny mają często pasożyty. Przyznaję, że nie przeprowadzałem im kwarantanny, a teraz są w ogólnym z rybami... Czy jeśli by miały te paskudztwa, to powinieniem dokonać "odpasożytowania (np. Sera Mycopurem) akwa ogólne czy też nie?
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
tomcio_em
Posty: 215
Rejestracja: 06 lip 2007 15:34
Lokalizacja: Darłowo

Post autor: tomcio_em »

Wylaza ,wylaza.Moje ampulki spedzily kilka dni za szafka.Pozatykaj dziury przez ktore wychodza , sprawdz parametry wody i zapodaj tu na forum .Masz napewno w akwa cos co im nie odpowiada.Podaj tez litraz ,obsade ,co ile podmieniasz wode itd
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ślimaki próbują opuszczać wode, gdy jej parametry im nie odpowiadają.

Podaj pH, Tw, NO2, NO3 i temperature wody.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

chemik4 pisze:Ślimaki próbują opuszczać wode, gdy jej parametry im nie odpowiadają.

Podaj pH, Tw, NO2, NO3 i temperature wody.
pH 6,8
KH 9 n
GH 16 n
azotyny 0,0
Azotany 20mg/l
Fosforany 0,8 mg/l
CO2 16mg/l
temp. 24,50-25

coś jeszcze... przed chwilą patrzyłem i znowy jeden już się przykleił do pokrywy od góry poza wodą...
A co z potencjalnym zagrożeniem pasożytami w akwa (31l)
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Co do pasożytów teraz to jest przysłowiowa musztarda po obiedzie.Teraz to poczekaj,jeśli pojawią się obiawy choroby to dopiero leczenie.Postaw siebie w takiej sytuacji,jeśli byłeś w środowisku gdzie panuje angina to zaraz przychodzisz do domu i leczysz się profilaktycznie antybiotykiem?Chyba nie,z rybami jest podobnie.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Yahilles
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2007 14:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Yahilles »

Moje ampularie nigdy nie wychodziły, za to Neritina Red Onion robią to co jakiś czas- z tym, że ja je mam w paludarium. Posiadam też taką Neritinę:
Obrazek
Większość czasu spędza poza wodą (do której czasem wchodzi) a przed przeprowadzką regularnie uciekała z akwarium, raz obudziła mnie spadając z sufitu na podłogę :wink:
Sądzę że w takich przypadkach jedynym wyjściem będzie założenie porządnej pokrywy do akwarium.
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Na 4 neritiny i 2 clithony tylko jedna (tiger) uciekała z akwarium. Raz znalazłam ją po tygodniu na środku pokoju, po następnej ucieczce - już tylko muszelkę. Pozostałe ślimaki nie wychodzą nawet na pokrywę. Myślę, że raz na jakiś czas trafia się taki "indywidualista" któremu coś nie pasuje, natomiast jeśli ucieczki są grupowe, wtedy albo parametry wody albo temperatura są dla nich nieodpowiednie.
Pozdrawiam
Kinga
ODPOWIEDZ