Otoski - dokarmiać?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

Jeżeli neony to innesy a nie czerwone to 27 stopni to za dużo optymalnie byłoby 25 max 26.
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
mcd
Posty: 319
Rejestracja: 01 mar 2008 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mcd »

o kurcze! Dobrze, że szybko odpisaliście! już obniżam temp. na szczescie nie wzrosła jeszcze do 27 :-)
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

:) spoko loko nic by im się nie stało, po prostu nie czuły by się zbyt komfortowo ;)
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

masz rację

Post autor: slaszek »

trok pisze:Otoski, jak zresztą wszystkie zbrojniki, potrzebują w diecie celulozy, na której hodują sobie mikroflorę. Dlatego w akwa ze zbrojnikami zawsze musi być jakieś źródło celulozy; np. kawałek miękkiego, wymoczonego drewna, które mogą sobie skrobać albo sporo karmy roślinnej bogatej we włókno. Jak w akwa jest np. tylko mopani i stare kokosy, to otoskom źle sie wiedzie.
To jest święta prawda!! Kiedyś miałem w akwa tylko ceramiczne jaskinie i skałki i jednego kokosa porośniętego anubiasem. I mimo, że anubias rósł sobie na kokosie od dawna to pierwsza grupa otosków nie dociągnęła dwóch miesięcy jak wszystkie poszły do "krainy czystych wód"(mimo,ze glonów okrzemkowych i zielenic było od metra). Po restarcie akwa, zmianie wystroju, wpakowaniu dwóch dużych korzeni akwarystycznych uprzednio mocno i długo obgotowanych, żyją i radzą sobie świetnie i trwa to już ponad pół roku... Więc coś w tym jest, że muszą mieć jednak odpowiedni korzeń i glony (najlepiej okrzemki lecz nie tylko)
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
mcd
Posty: 319
Rejestracja: 01 mar 2008 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mcd »

Trochę dubluję posty, ale jestem podekscytowany i mi się mieszają tematy.

Moje otoski - skubańce - już prawie całą szybę wyczyściły (od wczoraj)!!! Są genialne i inteligentne (mają to po właścicielu ;-) ), bo zaczęły od szyby frontowej - i dobrze bo jest najważniejsza :-)

W życiu nie przypuszczałem, że pójdzie im tak szybko - mają przecież po 1,5 cm!!!
moje akwarium i parę innych rzeczy na
Obrazek
Zapraszam do współtworzenia serwisu.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

faktycznie jakieś inteligentne te twoje otoski,ja u siebie jeszcze nie widziałem aby te ryby śmigały po szybach.U mnie upodobały sobie żabienicę.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Gratulacje!?

Post autor: slaszek »

mariuszzawadzki pisze:faktycznie jakieś inteligentne te twoje otoski,ja u siebie jeszcze nie widziałem aby te ryby śmigały po szybach.U mnie upodobały sobie żabienicę.
Wiesz, muszę Cię zmartwić, ale z moimi Otoskami było podobnie. (nie Jesteś jedyny, który ma inteligentne rybki.Przykro mi z tego powodu, bo to święta tuż tuż i nie powinno się raczej przekazywać smutnych wieści he he) Dorwały się do szyby przedniej, bocznych a tylną zostawiły sobie na chodowlę. I teraz jest tak, że na trzech stronach akwa nie mam glonów zaś tylna szyba jest ładnie zielona... Z korzyścią dla krewetek i zbrojników również...Ale faktycznie inteligentne te rybki to może i są...
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
mcd
Posty: 319
Rejestracja: 01 mar 2008 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mcd »

Hehe, to może zbyt szybko pochwaliłem te bestie :-), ale i tak wolę mieć czystszą przednią szybę.

A tak po prawdzie, to dzisiaj np. jedna czyści tylnią szybę, jedna na roślinkach, a trzecia na froncie - podział obowiązków. :-)

A właśnie, dlaczego nie pływają razem? Ciche dni? podobno otoski są rybkami stadnymi :-) A może za mało pożywienia mają w jednym miejscu i każda sobie szuka na własną płetwę...
moje akwarium i parę innych rzeczy na
Obrazek
Zapraszam do współtworzenia serwisu.
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

mcd pisze: A właśnie, dlaczego nie pływają razem? Ciche dni? podobno otoski są rybkami stadnymi :-) A może za mało pożywienia mają w jednym miejscu i każda sobie szuka na własną płetwę...
Jak się czyją zaniepokojone, lub przestraszone to wtedy są z reguły razem. Natomiast gdy jest ok, nic ich nie płoszy i nie grozi to "każdy sobie rzepkę skrobie". U mnie jest tak, że jak podmieniam wodę lub cokolwiek robię w środku to wszystkie chowają się pod filtr lub przyklejają do szyby bardzo blisko siebie, natomiast normalnie każdy siedzi gdzie indziej.

Tarła jeszcze nie miałem, więc nie wiem jak zachowują się w tym czasie..

Nara...
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
mcd
Posty: 319
Rejestracja: 01 mar 2008 15:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mcd »

To ok. dziękuję za podpowiedź. I jeszcze pytanko - ile czasu potrzeba otoskom, by urosły do "dorosłych" rozmiarów?
moje akwarium i parę innych rzeczy na
Obrazek
Zapraszam do współtworzenia serwisu.
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Czas życia rybek

Post autor: slaszek »

mcd pisze:To ok. dziękuję za podpowiedź. I jeszcze pytanko - ile czasu potrzeba otoskom, by urosły do "dorosłych" rozmiarów?
Tutaj masz szacowany ich życia czas:
http://www.akwarium.nyzio.com/artyk/otocinklus_2.htm

ewentualnie tutaj:
http://www.akwarium.neostrada.pl/dlugosc.html
ale w tym drugim nie ma otoska.

Nara...
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
ODPOWIEDZ