Kwas humusowy

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Kwas humusowy

Post autor: Blue Tiger »

Mam pewien problem, moja 60 SA powoli zamienia się w krewetkarium, prawie wszystko idzie jak należy oprócz ataku glonów i tego że krewetki nie donoszą jajek, ale tu chciałby poruszyć tę drugą sprawę, najprawdopodobniej nie donoszą ponieważ mam za wysokie pH i chciałbym je zmniejszyć przy użyciu kwasu humusowego który pozyskuje się z szyszek olchy ale nie chcę używać szyszek bo nie chce zabarwić wody, czy jest jakiś inny sposób na kwas humusowy oprócz szyszek i liści, oczywiście mógłbym iść do sklepu i kupić gotowy ale jeśli jest jakiś inny sposób to wole nie przepłacać.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Bez zabarwiania wody to chyba tylko chemicznie można obniżyć pH.
Każdy naturalny środek niestety robi herbate w akwarium.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

kup wode destylowana. Jak chcesz abym CI w tym pomogl sluze pomoca.

ps szyszki olchy by sie przydaly ale nie za duzo. Ze 4. Robia za naturalne fmc i wybarwiaja krewetki

ps jakie masz to pH ? moze nie trzeba obnizac ? wazniejsze sa twardosci GH, KH
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Z tego co mi wiadomo to krewetki do przeprowadzenia udanego tarła potrzebują wody słonawej.Inaczej nic z tego nie będzie.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

eeeeeee tam :) ja tam w zyciu nie solilem, a mi sie z baniaka wysypuja :) bardziej wazne jest zeby byla woda miekka i zeby dobrze zjadly :)
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

Mariuszu wszystko zalezy jaki gatunek krewetek :)
no własnie jaki? :) od tego trzeba zacząć co masz w baniaku
u mnie się zdaża że redki w dość ekstremalnym pH 7,6-7,8 czasem nie donoszą pierwszych jajek
szyszki olchy to najprostsza metoda na dobre warunki dla krewetek garbniki są uwalniane powoli, a woda wcale nie jest jakoś śilnie zabarwiona jak nie dodasz ich za dużo 3-4 max woda co najwyżej zrobi się lekko bursztynowa ale przejrzysta :)
inne sposoby na miękką wodę to woda destylowana, kwas solny lub najlepsze wyjście i najbardziej opłacalne zakup filtra RO, są też żywice jonowymienne albo podłoża takie jak ADA czy podbno nowy sybstrat ala ADA from Pl.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

dokladnie wyczerpales temat. :) Szyszki olchy czy inne specyfiki sa wskazane przy krewetkach
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

No więc tak krewetki to redki. u mojego brata był taki sam problem ale ustąpił po wrzuceniu szyszek no ale był efekt uboczny w postaci moocnej herbatki z czasem to ustąpiło i teraz jest kryształ i krewetki się mnożą.
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

no to ile on tego dal ? jak na 60l daj do 4 szyszek olchy. Wiecej nie potrzeba i woda nie bedzie jak herbata tylko taka jak by delikatnie zolta. Jak to wiewior napisal bedzie bursztynowa :)
ODPOWIEDZ