impreza krewetek?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

lool myśl co chcesz :) ja wiem swoje i nie będe dyskutowal z toba. Bo jestem nie wiarygodny :) no bo przeciez 'jedna jaskola wiosne czyni' :)
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

PABLO11 pisze:'jedna jaskola wiosne czyni' :)
ke?

no szkoda myślałem że sobie podyskutujemy trzeba bronić swoich racji i nie tylko ja mam zastrzeżenia co do Twoich pomysłów :)
pozdro...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

jaskółka ... tam miało być trochę myślenia :)


http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=10016 :) daleko by szukać :P nie będe niczego bronił i wdawał sie w bez sensowną dyskusje. Chcesz udowodnić, że jesteś lepszy ode mnie :lol: poczytaj trochę książek i bądz chociaż na tylu Pawła Szewczaka czy spotkań na giełdzie z nim i niezliczonych rozmowach co ja :) no nie lidze jeszcze innych hodowcow jak lambada, krzysiek_k1, lukiblack, Allex itp itd duzo by wymieniac. Cokolwiek odpiszesz nie odpowiem na to bo to bez sensu. Nie jestem dzieckiem żeby wdawać sie w dyskusje :D


ps moge sie mylic co do niektorych kwestii ale wtedy gdy nie jestem pewny sie nie wypowiadam :]
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

PABLO11 pisze: Chcesz udowodnić, że jesteś lepszy ode mnie :lol:
nawet mi to do głowy nie przyszło...

piszesz poprostu rzeczy których nie podpierasz argumentami, podajesz linki do topiców w których jednak wynika że krewetki jedzą glonki
Ty rozmawiasz z autorytetami w tej dziedzinie ja obserwuje krewetki...i zaręczam, że krewetki jedzą glony (ale to też nie argument :D )

ok dyskusja nie ma sensu... lol
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

przecież napisałem, że obserwuje krewetki:] tylko trzeba czytać wszystko do końca. No dokładnie rozmowy z ludzmi którzy piszą do gazet, wydaja książki o krewetkach nic nie daje :P :lol:
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

witam
poztanowiłem się dołączyć do tej jakze interesujacej rozmowy :lol: w końcu załozyłem temat a że tok rozmowy poszedł w innym kierunku to trudno :lol: no wiec tak krewetki red cherry jedzą glony nie mam co do tego żadnych wątpliwości ,kilka miesiecy temu kupiłem na allegro anubiasa kupiłem go dosyć tanio był duzy ale posiadał glony wygladały tak jakby meszek na lisciach włozyłem tego anubiasa do akwarium z red cherry ( w tym akwarium są tylko krewetki red cherry nie ma żadnych ryb) po ok 2 tygodniach liscie były czysciutkie zaraz po włozeniu do akwa tego anubiasa od razu usadowiły sie na nim krewetki :lol:
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

jedno ale, hodowcy na których opiniach się podpierasz karmią swoje krewetki regularnie (lepsze wybarwienie etc.) :) i jak naskrobałem wcześniej w takim wypadku nie będą one jadły glonów, bo po co...

taka dyskusja nigdy się nie skończy gdy bedziemy mówili ogólnie o akwarium, należy wydzielić: typowo hodowlane i akwaria gdzie krewetki służą jako obsada sprzątająca

ps daj mi amatorowi krewetkowemu odpowiedzi na zadane wcześniej pytania co to jest 'biologiczny odpad' i gdzie pisze, że krewetki jedzą bakterie? (strona w ksiażce, jakiś cytat, link)
i dlaczego powątpiewasz w tą 'krewetkową imprezkę' ?
ja pragnę zgłębić swoją wiedze, a Ty mnie zbywasz :wink:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
jozeef
Początkujący pomocnik
Posty: 398
Rejestracja: 06 sty 2008 18:49
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: jozeef »

Nie no skończcie już tą dyskusję. Wiewiór to wygląda jakbyś rozmawiał z krewetkowym Korwinem Mikke. Nie ma sensu :)
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

dobra zwracam honor :) faktycznie :) wiecie co sie stało ? rozpieszczałem swoje krewetki spiruliną(glon) i dlatego im sie nie chciało rwać glonow :) teraz nie dawałem im jedzenia :) i jadły wszystko łącznie z szyszkami olchy:)


ps mam takie na liściach coś jak by kurze łapki i nie jedzą tego :) może to nie glon :)

ps POTRAFIe PRZYZNAć SIę DO BłęDU !! :)


biologiczny odpad to są takie syfki. Pozostalosci krewetki :) jakieś bakterie, syf który wyleciał z filtra :) nie powątpiewam bo jest możliwe ale bardzo trudno, żeby było tyle wylinek na raz to jest nie spotykane :) a jak tak to niezwykle rzadko.Bakterie i suplementy masz np w liściach debu, ketapangu który stosowany jest np do okdażania ran, choroby skóry itp itd.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Pablo no muszę nawiązać do tych wylinek jesli przyjrzysz się fotce to kilka krewetek juz nosi jajeczka a na tym korzeniu znajdują sie takze samce a biorąc pod uwage równiez to ze na korzeniu znajdowało sie tylko ok 0,2 moich krewetek to wcale nie jest sporo wylinek jak na jeden raz no mogłem od razu cyknac fotki wylinek ale juz za późno :lol:
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Włączę się w rozmowę :D
Jak miałem krewetkarium to wystarczyło mi wrzucić trochę obglonionego mchu na dzień-dwa i był czyściutki. Sam Takashi Amano wprowadził krewetki Amano dlatego, by zżerały glony. Krewetki (jeśli się ich nie karmi) potrafią nieźle wyczyścić całe akwarium w krótkim czasie.
A co do imprezki- po wpuszczeniu 12 Amano do mojego zbiornika, pierwsze co zrobiły to popłynęły na korzeni cały czas tam siedzą (to jest już druga doba :) ). Widać był bardzo obgloniony.
ps. Sinice to cyjanobakterie, jednokomórkowe organizmy.
Obrazek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

wojtass9 pisze:Pablo no muszę nawiązać do tych wylinek jesli przyjrzysz się fotce to kilka krewetek juz nosi jajeczka a na tym korzeniu znajdują sie takze samce a biorąc pod uwage równiez to ze na korzeniu znajdowało sie tylko ok 0,2 moich krewetek to wcale nie jest sporo wylinek jak na jeden raz no mogłem od razu cyknac fotki wylinek ale juz za późno :lol:
dodatkowo dużo maja siodełka :] więc jajeczka to formalność :) do tego może dojść fakt, że nie masz żwirku i krewetki na jasnym czują sie dość niepewnie. Dlatego siedzą na ciemnym :P wiem czepiam sie :)
ODPOWIEDZ