PLATKA a dziwne zachowanie.

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sebu
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2005 22:31

PLATKA a dziwne zachowanie.

Post autor: sebu »

Witam.
Ostatnio zakupiłem do swojego akwarium 5 platek (2 pomarańczowe, 2 czarne i 1 tęczową).
Mam taki problem 4 rybki pomarańczowe i czrne czują się świetnie(zachowanie, apetyt, zaloty) natomiast platka tęczowa większość dnia leży na dnie zboirnika i tylko co jakiś czas przepływa w inne miejsce.
Ryba spożywa pokarm ponieważ kiedy podchodzę do akwarium w celu nakarmienia ryb zrywa się i podpływa do góry(wcina pokarm).
Dodam jeszcze, że nie zauważyłem u niej żadnych zmian na ciele oprócz tego, że ma złożone płetwy. Nie mam pojęcia co jej może być.
Jeszcze jedno rybcie są karmione na przemian suchy i mrożonka.
Pomóżcie
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Jeżeli ryba nie ma objawów to może oznaczać że albo jest przeganiana przez resztę rybek, albo jeszcze stres związany z przeprowadzką nie minął. Aczkolwiek przyglądaj jej się uważnie bo niektóre choroby nie mają bardzo widocznych oznak. Poczytaj w kompendium o chorobach i sprawdź czy któreś z wymienionych objawów (nie tylko przykładowo kropki na pletwach ale ogólne zachowanie) u niej występuje i oczywiście weź pod uwagę złożone płetwy (które mogą być jednym z oznak choroby ale mogą być oznaką stresu, itp).
Nie karm zbyt często mrożonkami bo z tego co piszesz to rozumiem że:
-karmisz je mrożonkami co drugi dzień (przy założeniu, że karmisz je raz dziennie)
-karmisz mrożonkami codziennie (jeżeli podajesz im jeść dwa razy dziennie).
Moim zdaniem w obu przypadkach karmisz zbyt często mrożonkami.
I aby lepiej poznać sytuację podaj litraż akwa i wymień jakie w nim masz ryby.
sebu
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2005 22:31

Post autor: sebu »

Akwa ma 60l mam 5 platek, 5 neonków 1 bojownik i 1 otosek. Ryby karmię raz dziennie a z tymi mrożonkami różnie bywa nie jest to rególarne karmienie podaje im co kilka dni, częściej jedzą suchy a mianowice Ichtiovit.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja bym radził sprawdzic parametry wody bo złozone płetwy oznaczaja najczesciej zła jakosc wody,moze akurat ta ryba miała najwiekszy stres i dlatego złe warunki wodne powoduja takie jej zachowanie.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ