pomocy umieraja mi rybki:(

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
boska_armitage
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2005 21:58
Lokalizacja: warszawa

pomocy umieraja mi rybki:(

Post autor: boska_armitage »

Wiekszosc moich rybek to bocje i swietnie sie trzymaja...jakis czas temu dokupilam dwa nowe skalary oraz barwniaki czerwonobrzuche.NIesety moj jedeyny dorosly skalar zostal zagoniony przez bocje:(i padl...nastepnie padl mi samczyk barwniaka a jeszcze pozniej padly mi dwa nowe skalarki....dzisiaj padla mi samiczka barwniaka(po tym jak zdechl mi samczyk dokupilam nowego )Wszystko bylo z nimi wporzadku,obydwa barwniaki byly zwawe i zainteresowane soba na wzajem.Dwa dni temu samiczka barwniaka stala sie apatyczna oraz spuchla w okolicach brzuszka,podejrzewam posocznice.
Mam 100 litrowe akwarium,stosuje filtr biologiczny,karmie rybki mrozonym pokarmem.
Z poczatku podejrzewalam,ze to przez to,iz mialm za wysokie pH(7,5)zaczelam wiec powolutku je obnizac(do tego uzywam preparatu-'pH-minus'/sera)Wczoraj dodalam jedna dawke antybakteryjnego srodka(baktopur/sera)
Co mam zrobic zeby moj barwniak przezyl dluzej niz ok 2 tyg?POMOCY nie cierpie wylawiac ciagle martwych rybek:(

OPCJA ZMIEŃ >>> PRAWY GÓRNY RÓG TWOJEGO POSTA

zapomnialm jeszcze napisac,ze nie dosc,ze samiczka barwniaka spuchla to jeszcze do tego kolory miala bardzo intensywne oraz wygladala jak by"ciezko oddychala"
Armitage
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze co masz zrobic zeby Twoje rybki sie dobrze czuły :?: Zapewnic im większe akwarium :idea: :!: :!: Bocje wspaniałe w 100l razem ze skalarmai...Temat włakowany był na forum wiele razy..ehh chgyba trzba bedzioe napisac i przylepic temat jakie ryby nie nadja se do małych akwariów.Druga sprawa to zywy pokarm,jesli karmisz tylko i wyłacznie zywym pokarmem masz duze prawdopodobieństwo zarazenia ryby jakims swinstwem.Z pH nie jesty jeszcze tak tragicznie,fakt lepsze było by 6,5 ale po co chemia, sa naturalne sposoby jak torf,szyszki olchy ,nawet kwasy humukusowe w butelce.
Jesli to posocznica radze zajrzecv do kompendium i porownac obajwy,moim zdan9em bactopur nie jest odpowiednim lekiem jesli juz to bactopur direct.
Pozdrawiam
Przemek
boska_armitage
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2005 21:58
Lokalizacja: warszawa

Post autor: boska_armitage »

porownalam obiawy z tad podejrzewam wlasnie posocznice....opisalam je wam wlasnie tutaj aby sie upewnic oraz zeby poradzic sie was,doswadczonych akwarysykow,co zrobic aby zapobiegac takim sytuacja...
dziekuje
Armitage
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zapobieganie takim sytuacjom to przedewszystkim dobre warunki do zycia ryb czyli brak przerybienia,dobre parametry wody(nie tylko pH ale tez twardosc,azotany i azotyny),kwarantanna nowych ryb i roslin,brak stresu dla ryb.aqteraz jak juz jestes prawie pewna ze to posocznica to mozesz spróbowac leczyc rybki w osobnym zbiorniku.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ