kolcobrzuchy

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luna
Posty: 94
Rejestracja: 02 gru 2005 15:39
Lokalizacja: Lublin

kolcobrzuchy

Post autor: luna »

nie wiem czy słusznie poruszam ten temat w akwa morskim ... czy ktoś ma kolcobrzuchy, zwłaszcza dwuplame i chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami ? ja mam jednego osobnika, jakże wdzięczne stworzenie, który prawdopodobnie złożył na ścianie jajeczka. Sprawa jest o tyle ciekawa, że w akwarium mam jeszcze tylko kiryska pstrego i nie wiem która rybę o te jajeczka podejrzewać ...

Nie słusznie kolcobrzuchy to ryby wód słonawych nie morskich Owl
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

hmm jesli obie rybki sa tylko po jednej sztuce w akwarium to raczej nie jest to mozliwe zeby to była ikra rybia ,raczej jakiegos slimaka.jesli natomiast kirysków jest pare w akwarium,tak jak powinny byc trzymane zreszta,to jest to najprawdopodobniej ich ikra poniewaz jesli kolcobrzuchy sie rozmnazaja wogóle w akwariach to napewno potrzebuja jakis specyficznych warunków do tego :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
luna
Posty: 94
Rejestracja: 02 gru 2005 15:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: luna »

sęk w tym, że kolcobrzuch żywi się ślimakami i nie przepuści żadnemu, więc nie ma ich w akwarium, natomiast tajemnicze jajeczka pojawiały się już 2 razy, zawsze w tym samym miejscu - bliżej powierzchni niż dna. Były tego samego koloru (białe) i wielkości (calkiem spore, jak ikra ramirez), tak więc chyba skałdała je ta sama ryba, tylko która i po co, skoro nie ma partnera ...


słonawych, wiem, ale nie widze tu takiego działu ...

edit by S. ehh :lol:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

ehh a wody słonawe sa jakie sa to słodkie wody z delikatna domieszka soli wiec piszemy o nich do odpowiednich działow w akwarystyce słodkowdnej :lol: Po drugie jak juz pisałem to nie kolcobrzuchy prawei napewno tylko kirysek.I dokup mu towarzystwa bo sie meczy biedaczka :!:
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ