Chora Drobnoustka Backforda

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Chora Drobnoustka Backforda

Post autor: Lum »

ech...
moja drobka od jakichś 2(!) tygodni ma duże kłopoty z pływaniem. Teraz praktycznie już cały czas leży na dnie. Za każdym razem kiedy wracam z wykładów myślę że już nie żyje, ale kiedy ją dotknąć, zrywa się i 'płynie' (dość szybko nawet). Napisałam słowo 'płynie' w nawiasie, bo ona pływa tak jakoś dziwnie, bokiem, udaje jej się płynąć w lini prostej tylko przy szybie. To wygląda tak... jakby jej jeden bok był baaardzo ciężki :shock: no tak to wygląda!... tak ją ściąga na bok :!:
Płetwy ma całe, poruszają się obie jakby były zdrowe.
Nie jest chuda, nie jest spuchnięta. Nie jest blada. Wygląda normalnie.

Trzymam ją z mężem; nie wiem czy to ma związek z jej stanem, i wiem, że to durnie brzmi, ale mąż ją zdradza. I to tak bezczelnie, z razborą klinową. Może czuje się samotna?...
Karmię rybki suchym a 2x w tyg. mrożonką. Owlik powiedział że moje Drobki za często dostają suchy. Proszę się do tego twierdzenia ustosunkować.
Dziś kupiłam drobkowej 4 koleżanki (...)

Proszę o sugestie.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Co do pokarmu to faktycznie powinnaś im go jak najbardziej urozmaicać, dobra dieta to bardzo, bardzo ważny element hodowli ryb. Hmm Zaburzenia pęcherza pławnego? co wy na to ? a reszta obsady jak ?
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Saddamek pisze:Co do pokarmu to faktycznie powinnaś im go jak najbardziej urozmaicać, dobra dieta to bardzo, bardzo ważny element hodowli ryb. Hmm Zaburzenia pęcherza pławnego? co wy na to ? a reszta obsady jak ?
Tzn. inne drobnoustki? Czy inne gatunki?
Inne drobnoustki: samczyk ma się świetnie, nadal ugania się za razborami; 4 samiczki które są w akwa od paru dni - też dobrze, trzymają się raczej razem; inne gatunki - bardzo dobrze; tylko rybki denne mi poumierały jakis czas temu...

właśnie tak myślałam że to może coś z pęcherzem pławnym...

a właściwie jak to jest z tą dietą: ważne żeby była po prostu urozmaicana, czy, jak powiedział Owl - suchy pokarm w większej ilości szkodzi drobnoustkom i nalezy je karmić żywym/mrozonym?... czytalam o tych rybkach w roznych książkach i jako pokarm był wymieniany równiez suchy pokarm...

można jakoś leczyć te problemy z pęcherzem pławnym?...
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Własnie karmienie suchym w duzej ilosci akurat u drobnoustków moze prowadzic do zapalenia pecherza pławnego bo one popbieraja pokarm z powierzchni głownie.najlepiej jest tym malusim rybkom go urozmaicac i podawac jak najwiecej zywego takie jest moje zdanie ,a nie wszystko co o akwarystyce znajdziesz w ksiazkach. :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Owl pisze:Własnie karmienie suchym w duzej ilosci akurat u drobnoustków moze prowadzic do zapalenia pecherza pławnego bo one popbieraja pokarm z powierzchni głownie.najlepiej jest tym malusim rybkom go urozmaicac i podawac jak najwiecej zywego takie jest moje zdanie ,a nie wszystko co o akwarystyce znajdziesz w ksiazkach. :wink:
Pozdrawiam
zaraz zaraz, tzn. że szkodzi im pobieranie suchego pokarmu z powierzchni wody? a gdyby go brały z toni wodnej to by było ok? No, to da się załatwić...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Pokarm suchy który nie zamókł moze szkodzic tym delikatnym rybom poniewaz one maja w naturze pobieranie pokarmu z pwoeirzchni.Nie wiem czy beda zachwycone pobieraniem pokarmu z toni wodnej.On nie koniecznie musi im szkodzic jakbys karmiła nim od czasu do czasu to by nic nie było.i o to mi chodzi.Czyli:
-podaj im zywy drobny pokarm
-wlej profilaktycznie MFC
-Obserwuj samiczke
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ