Ciąża mieczyka

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Sławek Brzóska
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2005 23:40

Ciąża mieczyka

Post autor: Sławek Brzóska »

Poczym można poznć że samiczka mieczyka jest w ciąży?bo podejrzewam to u mojej.Jad długo trwa ciąża mieczyka?
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Można poznać że samiczka jest w ciąży po plamce ciążowej. Jeżeli przy odbycie ma ciemniejszą plamkę i brzuch jest troszeczkę grubszy (pod koniec ciąży jest to najbardziej widoczne). Zauważyłam, że moja samiczka w ciąży bardziej uciekała przed samczykami.
Ciąża trwa zwykle średnio 4-5 tygodni.
Sławek Brzóska
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2005 23:40

Post autor: Sławek Brzóska »

U mojej samiczki cała tylnia część brzucha jest ciemna jest gruba i ucieka przed samczykami które namiętnie jej dokuczają a ostatnio nawet samce molinezji ją ganiają .Czy to może być ciąża?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak jest to najprawdopodobniej ciąza,i to w zaawansowanym stanie.Moja rada: zakup kotnika :D
Przemek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

samce moich mieczykow daja spokoj samicom ktore sa tuz przed porodem i po tym poznaje ze juz nadszedl ten wlasciwy moment :lol: a z tym kotnikiem to dobry pomysl chociaz ja wole ciezarna wpuscic do 0 litrowego akwarium(służącego za kotnik), ktore jest obsadzone bujna roslinnoscia dla bezpieczenstwa mlodych rybek.pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
małgosia
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2005 20:03
Lokalizacja: polanica

Post autor: małgosia »

Mam dwie samiczki i niby nie problem upilnować która będzie kocić,a jednak.Przez kilka dni mniejsza dawała wyrażne znaki że już blisko więc pewnego wieczoru powędrowała do kotnika bo wyglądało że tuż tuż.I tak biedulka przesiedziała parę dni i nic.Postanowiłam ją wypuścić i wtedy zauważyłam w akwa małe gupiki z innej mamusi.Czasem nie uda się rozpoznać zbliżającego porodu,rybki robią nas czasem w,,balona,,ale i na to jest sposób.Obserwować i kiedy pojawia się małe wyłowić siteczkiem.Trwa to dlugo i pewnie niewszystkie sie uda ale jaka frajda :D
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

samice żyworodnych potrafia przesunac termin porodu dla bezxpieczenstwa mlodych o kilka dni wiec napewno tak sie stalo tez z twoja samiczka poprostu poczula zagroznie i wstrzymala porod i stad te mlode w akwa ogolnym a nie w kotniku
8) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Takie ogolne zapytanie kiler a skad ty masz takie rewelacje o wstrzymywaniu porodu :?: Ze mozna go regulowac temperatura to wiem ale zeby ona tak samoczynie wstrzymywała poród toz to sensacja jaks.Podaj koniecznie źródło :lol: :lol:
Przemek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

czytam bardzo dużo rozmaitych (zwłaszcza starszych) książek i na dzień dzisiejszy nie pamietam z której ksiażki wiem o tym ze żyworodne potrafia wstrzymac poród w razie niebezpuieczeństwa ale jak tylko sie dowiem to podam źródło tej wiedzy :lol: pozdrawiam OWL-a
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No wiesz ja mam gdzies stara ksiazke dotyczaca akwarystyki w której jest napisane ze do hodowli parki paletek wystarczy 60l :lol: :lol: ja bym sie tym zbytio raczej nie sugerował bo moim zdaniem podejscie do akwarystyki z czasem sie zmienia i obalane sa niektore mity .Niestety musze cie rozczarowac ale to pewnie jeden z wielu :lol:
Pozdrawiam wszystkich i kilera w szczególnosci.
Przemek
Awatar użytkownika
małgosia
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2005 20:03
Lokalizacja: polanica

Post autor: małgosia »

A ja pozdrawiam obu panów :) Niewiem czy wstrzymała czy nie w każdymbadz razie maluszki wyłapane pływają w 25l z innymi miotami.Większe wpuściłam dziś do ogólnego aż się boję co będzie kiedy maluchy podrosną.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

sympatyczny z Ciebie człowiek OWL :) ale czasem nowe nie znaczy lepsze a co do tej ksiazki to nie była stara ksiazka(dzis je przejzalem i niczego nie znalazlem) i naprawde nie pamietam gdzie ta wiadomosc wyczytalem ale i byc moze to był mit.jednak ja przystaje przy swoim :lol: .a co do starych ksiazek to nie czytalem w jakich akwariach niegdys ryby hodowano tylko czytam o tym jakie ryby niegdys byly hodowane.takie małe zainteresowanie histroria poprostu :lol: a jak sie juz dowiem skad wiem o tym ze mieczyk żyworodne sa w stanie przerwac porod i dokonczyc go w innym terminie to dam Ci znac (OWL). a co do tych palet w 60 litrowce to powiem Ci ze mowili ze nielogiczne jest aby rozmnozyc skalary w 60 litrowym akwa a mnie sie udalo i skoro sie rozmnazaly to znaczy ze sie u mnie dobrze czuły(bez sarkazmów).pozdrawiam wszystkich serdecznie :D
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wiesz ja nie przecze,moze i tak w tej ksiazce było napisane i moze wedle jej autora była to nawet najwieksza z prawd akwarytsycznych.Ja nigdzie nie napisalem tez ze jest to w 100% nie molziwe po prostu ze o tym nie słyszałem :D Pamietam jak kiedys w moim miescie wybuchła sensacja bo ktos sie pochwalił ze labeo rozmnozył :lol: .Owszem starł sie rozmnozcy i litosciwa zona na giełdzie kupiła mu cały worek malych labeo jak wyjechał na pare dni.Wrócił a tu maeł labeo.I tak Kłodzko przez miesiac było miejscem w którym rzekomo rozmnozono labeo :) .To chyba tyle ach skalry w 60l pomine przez wzglad na to ze w tej kwesti mamy zupelnie inne zdania,i zapytam jeszcze tylko o autora kasizki z "rewelacja"
Pozdrawiam
Przemek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

z tym labeo to niezły chwyt :lol: a co autora tej ksiazki to nadal szperam i nie mowilem ze na 100% moga przesunac termin porodu o jakies 3 dni :!: :!: tylko to czego sie niegdys dowiedzialem pisze,a czy to jest rzeczywiscie prawda to co pisza to zostawiam do oceny innym
ja nawet w to wierze(choc teraz sam nie wiem)ale ja juz sie żyworodnymi nie zajmuje wiec nie mnie jest oceniac innych :lol: i nie wazne czy ktos mi wierzy czy nie. ale nie popuszcze chce znalesc ta ksiazke gdzie to napisano i chce udowodnic to ze tak jest napisane :lol: przynajmniej dla swietego spokoju :lol: pozdrawiam serdecznie i jak znajde ta ksiazke to dam znac :D
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ok czekam niecierpliwe na autora ksaizki i na cytat :D
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ