jaki żwirek ????

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

jaki żwirek ????

Post autor: kiler »

mam pytanko jaki najlepszy byłby żwirek grubo czy drobno ziarnisty ??
ja mam wymieszany i mam świderki i rosliny nie chca mi rosnac (poza anubiasem),świetlówka firmy aquarelle (specjalna dla roslin ),woda od 27 do 30 stponi nie jest kwasna ani twarda zwykle mam miekka wode do średnio twardej poradzcie jhakie rosliny mam miec abym mial w koncu ładny las.nawożę swoje roslinki nawozami w tabletkach co 3 tygodnie odmulam regularnie dno i nadal nie chca rosnac i juz nie mam pojecia co moze sie dziac :?: akwarium jest o pojemnosci 100 litrow miszkancy to zbrojniki(parka +młode) kiryski spizowe(4 sztuki),gurami marmurkowy(parka)gupiki(nieduze stado i niebawem sie ich pozbede),mieczyk lirowarty(parka).a z roslin trzymaja mi sie jedynie kryptokoryny i anubias choc mizernie wygladaja
w czym ktwi lucz do sukcesu- wie ktos moze :?:
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Akwarium 100l mówisz... hmm a ile watów przypada na te 100l :?:
A co do zwirku to najlepszy jest taki o granulacji 2-3mm.
Pozdrawiam.
90l-SA - sprzedam
Slowkamill
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Slowkamill »

szczeże bardziej bym Ci proponował cienki !!! poniewaz duzo lepiej ukożeniają sie tam rośliny i jest im łatwiej prezetrawać a zzarazem bedzie Ci łatwiej dobrac w tedy rrybki pownieaż małe czy duże to i tak nie bedą sobie kalweczyc pyszczka ::DDD
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

a ja pod rosliny polecam zwir jak najdrobniejszy wymieszany specjalnie z podłozem dla roslini torfem.Do tego oswietlenie 0,5W na 1l wody,nawozenie CO2,nawozy pod korzenie oraz nawozy do wody najlepiej firmy Planata gainer.
Pozdrawiam
Przemek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

ale ja nawoze rosliny tabletkami ktore im starczaja na 3 tygodnie. a co do żwirku to musze liczyc sie z tym ze trzeba rowniez odmulac dno i czy odmulacz nie bedzie wciagal tak drbnego żwiru.aha i jeszcze jedno :ile (cm) tego żwiru ma byc czytalem ze od 3 do 5 cm. a co myslicie o podkladzie dla roslin tego w wiaderku z firmy sera :?: mialem jego niegdys kupic ale dosc sporo kosztuje,a akwarium chyba bede zmienial na 250 litrow obasde zostawiam sobie tylko nie wiem jakie rosliny chce miec napewno mech jawajski i kryptokoryny oraz anubiasy a jakie wy proponujecie ??
za propozycje z gory dziekuje
Slowkamill
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Slowkamill »

Witam ponownie !!

Ile planujesz jażeniówek do jakiego akwarium!! bo to jest wazne!! a i czy masz zamiar ładować CO2?? bo w tedy cos można bardziej doradzić!! a tak to trudno!!
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

mam jedna świetlowke (podobno dobra)ale nie wiem ile ma watt wiem ze jest firmy aquarelle
a z CO2 nie bede sie bawil wole nawozy w tabletkach i w plynie :)
a w tym moim (prawdopodobnie) nowym 250 litrowym akwa jest miejsce na 2 żarowki i pewnie bede bral power glo i ta aquarelle a za te dufuzory CO2 to podziekuje bo to nie ma byc holender tylko maja byc ryby z roslinami a nie rosliny z rybami -rozumiesz zalezy mi na tym zeby zrobic kilka takich ladnych kepek roslin dajacych schronienie i ładny efekt :)
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Aaa ale zeby moc zrobic ładne k epy z roslinami musisz miec minimum 0,5W na litr.I nie pomoze tu nawozenie nawet najlepszymi nawozami bo rosliny rosna dzieki procesowi fotosyntezy a on zachodzi wolniej jesli nie ma odpowiedniego oswietlenia :!: Prosat zalzenosc.Wiec niewiele raczej zdziałasz teraz z jedna swietłowka a w przyszłosci z dwiema.A CO2 jest najlepszym systemem nawozenia nie tylko w holendrach poniewaz opórcz pieknego wzrostu roslin masz takze dobre pH.aNo ale do niego tez potrzebne jest odpowiednie oswietlenie.I od tegoi radze zaczac w Towim przypadku.
Pozdrawiam
Przemek
Slowkamill
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Slowkamill »

Wgdzam Się z Tobą OWL ja mam u siebie ww akwarium mam 4 jażeniówki każda z nich ma 18 watów wiec jak dobrze liczę to w sumie mam 72waty wieć toretycznie jest wystarczająco światła do 150L a mam 112 więc mam więcej niż potrzeba le roślinki rosą fajnie!!!!! dotego jest dołożony zestaw JBL CO2 i jeszcze lepiej mi rośnie Efekt jest taki że mi nie jest potrzebny napowietrzacz bo mam anaturalny tlen w akwarium.
Wienc się zastanów
Edit by Owl
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

to ja zrezygnuje z lasu i zaloze moze cos bardziej z korzeniami zwiazanego ale wezme pod uwage wasze propozycje :) chce zaoszczedzic na pradzie i mam nadzieje ze to cos od CO2 nie pobiera pradu bo i tak juz mam jego duzo naciagniete :lol: zastanowie sie rowniez nad ewentualnym sprzedaniem akwa bo za 2 lata ide na studia z zootechniki wiec nie bede mial czasu na akwarium wiec jesli bede cos na powaznie zakladal to dopiero za jakies 5-6 lat (jesli wroce do akwarystyki),albo znow zajme sie hodowla krolikow(to jest przynajmniej dochodowe,z 2 strony szkoda lat (w sumie 11) poswieconych na akwarystyke ale nic jeszcze zobacze co z tym zrobie i dzieki za porady.pozdrawiam serdecznie :)
ODPOWIEDZ