Traszka

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pioter
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2007 19:28

Traszka

Post autor: Pioter »

mam pytanie

dostalem mala traszke i chcialbym sie zapytac czy moze ona mieszkac z moimi rybami akwariowymi :?: traszka jest mala brazowa nie moge jeszcze rozpoznac gatunku za pomoc dzieki
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Traszki są pod ochrona!
Wypuść ją na wolność!
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

chwila trzszka chińsa czy też japońska jest zwierzęciem hodowanym nasze rodzime gat traszek są pod ochroną ale zdaża się je dostać w zoologicznym a Pioter nie pisał że złapał tylko dostał więc założenie że złąpał ją jest błędne...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Ok!
To przepraszam za pomyłkę.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

bedzie ona polowała na mniejsze ryby i potrzebuje jakiejś wysepki (jakiegoś połączenia z lądem) dorosłe płazy oddychają powitrzem atmosferycznym
jako pokarm najlepiej spisuje się wodzień i ochotka i serce wołowe może być też drobny narybek :)
zdjęcie mgło by pomóc w identyfikacji gat :)
trzaszki zazwyczaj trzyma się w akwaterariach z niskim pozomem wody > 20 cm
pozdrawiam
Pioter
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2007 19:28

Post autor: Pioter »

tak kupilem w sklepie jesli o to chodzi :) a zdjecie nie wiem czy bede mial ale sie postaram
emil525
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2007 23:07
Lokalizacja: jędrzejow

Post autor: emil525 »

traszki w akwarium to nie jest dobry pomysl.przerabialem to.woda w akwa ma ok 25 stopni,a to dla nich za duzo.beda po szybie wychodzily z wody.
Kamil181
Początkujący pomocnik
Posty: 221
Rejestracja: 13 gru 2007 19:14
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Kamil181 »

Jeśli chodzi o Traszkę piękny płaz, zwłaszcza samce są pięknie ubarwione na wolności...
W moich stronach było tu tego gatunku strasznie dużo, ale od jakiegoś czasu zaczął zanikać... Wogóle go teraz nie spotykam....

a co do tematu to zgodzę się z emil525
traszki w akwarium to nie jest dobry pomysl.przerabialem to.woda w akwa ma ok 25 stopni,a to dla nich za duzo.beda po szybie wychodzily z wody.
Obrazek


60l
2x- Gupiki
4x- Kirysek Panda
3x- Otosek
9x - Neon Niebieski
Awatar użytkownika
Langly
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2007 21:53
Lokalizacja: Piotrków Kujawski

Paludarium może?

Post autor: Langly »

Jak masz miejsce to możesz założyć paludarium i tam ją hodować.... :wink:
Pozdrawiam Adam

Obrazek
Yahilles
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2007 14:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Yahilles »

Pozwolę sobie odgrzebać ten temat dla informacji "potomności", bo zauważyłem, że na tym forum namnożyło się dużo, że tak powiem, niemądrych rzeczy na temat traszek, rozpowiadanych również przez moderatorów tego forum.
a) Nielegalne i pod ochroną są polskie gatunki traszek: traszka zwyczajna, traszka grzebieniasta, traszka górska i traszka karpacka. Gatunków traszek jest bardzo dużo, a nie pięć, jak to ktoś napisał. :lol:
b) W sklepach zoologicznych można kupić traszki chińskie (małe, czarne z pomarańczowymi brzuszkami w plamy), traszki waltla (duże, brązowe, masywne, pokryte czarnymi, okrągłymi plamami, z jasnym brzuchem) lub japońskie (podobne do chińskich, lecz większe).
c) Traszki nie powinny mieszkać w akwarium z rybkami! Rybki działają na nie stresująco (wiem to z autopsji) i mają inne wymagania.
d) Traszki mogą być hodowane w domu, jednak ich zbiornik nie powinien mieć żadnego ogrzewania, posiadać część lądową i być zabezpieczony przed ucieczką zwierząt. (potrafią chodzić po pionowych szybach)
e) Nie karmimy żadnymi pokarmami sztucznymi dla żółwi, jak ktoś tu kiedyś wysunął. Pokarm powinien być złożony z różnych bezkręgowców, najlepiej żywych, np. ochotki, tubifeksu, wodzienia, artemii.

Jeśli kogoś interesuje chów i hodowla traszek w akwarium, polecam poszukanie informacji na stronach terrarystycznych, bo zauważyłem, że strony zajmujące się akwarystyką niestety często dysponują różnymi *dziwnymi* informacjami na temat zwierząt rzadko spotykanych w akwariach.

Napisałem to bo zależy mi na dobru zwierząt w chowanych akwariach, które przez niewiedzę mogą być nieumyślnie męczone w złych warunkach. Chciałbym po prostu zapobiec rozpowszechnianiu złych informacji na temat tych pięknych zwierząt bez wiedzy na ich temat!
Byłbym bardzo zobowiązany, gdyby moderatorzy nie kasowali tego postu ;)
Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

Odświeżę temat.

Przyznam się, ze u mnie w domu w terrarium od 2 lat żyje traszka i ma się świetnie. Kiedyś przyniósł ją do domu brat, a było wolne 8-litrowe akwarium więc postanowiliśmy ją zatrzymać.
W akwarium na dnie jest żwirek akwarystyczny, porcelanowy korzeń, w którym często traszka się chowa.
W terrarium nie zabrakło również płaskiego pojemnika z wodą, traszka niekiedy przesiaduje w wodzie. Już raz w roku siedziała w wodzie przez dłuższy czas i dostała piękny kolorowy ogon - widocznie to samiec.
Karmię ją białymi robakami wędkarskimi, częstotliwość karmienia to co 2 dzień po 3-4 robaki, które podaję w palcach lub pensetą. Nieraz nie wiem jak ją wywabić z porcelanowego korzenia, wtedy biorę białego robaka w pensetę i pokazuję jej, ona wtedy podąża za robakiem i idzie jak pies za kiełbasą :)
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
ODPOWIEDZ