karmienie

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bulamd
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2005 14:29
Lokalizacja: Leżajsk

karmienie

Post autor: Bulamd »

mam Welona, (już w nowym akwa, 13l :) i karmie go pokarmem w platkach nazwa: Tetra AniMin Goldfish Food. Ile razy dziennie powinienem go karmić i w jakich ilościach?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
andrzejdzudzu
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2005 11:35
Lokalizacja: Radom

Post autor: andrzejdzudzu »

Jeżeli chodzi o karmienie ryby powinny dostawać raczej nieregularnie dwa razy dziennie w takich ilościach żeby pokarm został zjedzony w ciągu ok 2-3 minut. Musisz obserwować swoją "złotą rybkę " ile jest w stanie spałaszować w tym czasie. Taki sposob karmienia ja praktykuję przez 6 lat i jak na razie żadna z moich podopiecznych nie protestowała
Pozdrawiam 8) :wink:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zgadzam sie ze wszystkim co napisał przedmówca oprócz nieregularnie.Własnie zupełnie odwrotnie,powinienes karmic ryby regularnie.Dwa,trzy razy dziennie w małej ilosci tak jak pisał przedmówca.To chyba tyle.
Pozdrawiam
Przemek
andrzejdzudzu
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2005 11:35
Lokalizacja: Radom

Post autor: andrzejdzudzu »

Jeżeli będą karmione regularnie nie będą same żerowały a przecież do tego dąży każdy akwarysta żeby jego pupile zachowywały się tak jak w naturze. W tym przypadku karmienie nieregularne nie zaszkodzi i odwrotnie
:D :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Rany teraz dopiero zauwazyłem :!: Wyjmij biedna welonke z tego słoika.13l to stanowczo za mało.meczysz tylko rybe.a co do naturalnego zerowania welonkli czasami lepiej tego uniknac bo akwarium wyglada wtedy jak po przejsciu tornada :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
ja14
Posty: 52
Rejestracja: 04 gru 2005 11:20

Post autor: ja14 »

wiecie gdzieś czytałem na jakiejś stronce chyba ze złote rybki pamietajom tylko 3 sekundy zycia więc jeżeli włozymy jom do słojika to nie będzie jej to przeszkadzać bo i tak po zrobieniu kułka zapomina gdzie była w cześniej :lol: :shock:




głupie co nie. to chyba nie prawda bo jak sie karmi to kiedy do akwa podchodzisz to ona poamięta ze dajesz jej jeść :mrgreen:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Bardzo głupie, nie prawdziwe i kompletny OFT.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Zalecane jest też od czasu do czasu zrobić rybom małą głodówkę żeby im się wszystko w środku poukładało :) ( może to być dzień lub dwa) Ważnym jest żeby rybek nie przekarmiać, w tym celu lepiej jest karmić je częściej ale za to w mniejszych ilościach :wink:
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
ja14
Posty: 52
Rejestracja: 04 gru 2005 11:20

Post autor: ja14 »

poprostu lepiej zeby była głodna nisz pzekarmiona taka ryba by tylko jadła asz peknie wiąc nie pacz na to ze jak zjada to głodna jest . uwazaj mi tak kiedyś brat całom opsade załatwił
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Do kogo ty tro piszesz i o czym :?: POo pierwsze popracuj troche nad forma swoich wypowiedzi to raz,a dwa mam nadzieje ze wiesz ze mozna zarobic ostrzezenie za nabijanie postów :?:
Przemek
Awatar użytkownika
ja14
Posty: 52
Rejestracja: 04 gru 2005 11:20

Post autor: ja14 »

do autora tematu :roll: ...... sorki ...... :roll: niewiesz czasami jak sie ta pzeglądarka do neta nazywa co błędy poprawia :lol: . bo pocze buje co widać :roll:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie o przegladarce mowa tylko o programie Microsoft Word.
Pozdrawiam
Przemek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

ja jestem za tym aby ryby karmic raz dziennie. w naturze jednego dnia rybkom uda sie cos znalesc do jedzenia a drugiego dnia nie i ja stosuje taka metode ze daje raz dziennie 2 kostki mrozonych serc wołowych i ktora ryba sie załapie ta bedzie najedzona :lol: moze dziwnie to brzmi ale jest to skuteczne go żadna nie głoduje ani nie jest przekarmiona, a i pół godziny po zgaszeniu światła w akwa daje tabletki ze spiruliną dla rybek nocnych(glonojady i kiryski) a pozostale dostaja rano jesc i to im wystarczy :lol: czasem jedynie dostana jakis granulat w ciagu dnia(ot taka mala przekaska ) :lol: pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ