czy to choroba??

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Owl pisze:Po pierwsze jesli chesz wsadzic jeszcze do tego mixu labeo i gurami to jestes sadysta nie akwarysta :!: :!: :evil: :evil: Nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze ze masz źle dobrana obsade a kupujac rybki nie mozna sie kierowac tylko ich wygladem :!: :!: Taa kiedys sie lało moze i kranowe bo wodociagi nie lały do niej tyle chemi pozatem,ze ryby zyły nie znaczy ze sie dobrze czuły :!: :!: A w sklepie wprowadfzili Cie w bład co jest czestym zjawiskiem.Kwarantanna to jest obserwafcja nowo kuionych rybek w osobnym najlepiej sterylnym zbiorniku przez dwa tygodnie zanim wpuscimy je do akwarium :!: Jak teraz wlejesz MFC to moze ono nie pomóć bo akwarium jest nie dojrzałe.ROZUMIESZ :?:
Owl, masz rację i w ogóle, ale nie krzycz na biednego Winiara, ok?
Tylko go zniechęcisz do akwarystyki!
Co on za to może; chciał mieć rybki, więc poszedł się dowiedzieć jak założyć akwarium do sklepu zoo. Tam mu wcisnęli kompletny kit, ale co on za to może? Przecież on nie wiedział! Chciał dobrze! Gdyby mu nie zależało na rybach, które chce chodować, w ogóle by nikogo nie pytał co ma robić.
Trzeba takim ludziom jak Winiar cierpliwie tłumaczyć, co zrobili źle, cierpliwie tłumaczyc, jakie ryby nadają się do ich litrażu, wyprowadzać z błędu, a nie wrzeszczeć, bo skutek będzie taki że po prostu odpuszczą sobie akwarystykę. Nie sądzisz że trochę za dużo w Twoim poście " :evil: , :!: i DRUKOWANYCH LITER?
Ja rozumiem, że jak kolejna osoba w tym tygodniu przychodzi na forum i zadaje pytanie " czemu mi zdychają/chorują rybki, akwa mam od wczoraj, pani w zoo powiedziala ze moge wpuścić ryby po 24 h...", to można stracić cierpliwość. Ale postaw się w sytuacji tej osoby!
Winiar został oszukany przez Nikczemnych Sprzedawców i zdesperowany przyszedł po pomoc na to forum, a Ty na niego wrzeszczysz, no czy to jest w porządku? :?
I to już bynajmniej nie pierwsza taka sytuacja.

Pozdrawiam :D
Mam nadzieję że nie obrazisz się Owl za to, że wyraziłam swoją opinię.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wiesz Lum ja sie nie obrazam za to choc ciezko mi zrozumiec motywy Twojego postepowania nie powiem.Pominawszy fakt,ze sama zasługiwałas na nie mniejsza liczbe wykrzykników, zadziwia mnie to ze bronisz człowieka który chciał miec zwierze ale nic nie dopwiedział sie o nim wczesniej.O czego jest tyle źródeł wiadomosci w tym nasze forum :?: To raz ze zywe zwierze to nie zabawka i trzeba myslec przed a nie po :!: Pozatem jak sie pisze w jednym poscie 3 razy to samo i dalej nic nie rozumie to juz nie jest mpoja wina ze mozna stracic cxierpliowsc i bede ja dalej tracił jak ktos nie rozumie nawet DUZYMI LITERAMI :twisted: I to ze został oszukany to tylko i wyłacznie jego wina bo jakby wiedział choc te rzeczy o akwaruystyce które powinien to do tego by nie doszło.Ale rozumiem ze moze nie zrozumiec tego osoba która zachowała sie podobnie dziwac sie przez dwa tygodnie faktowi posuadania brudnej wody bez jakiegokolwiek filtra.I na takie rzeczy innego tłumazenia nie ma zreszta jak to widac na tym przyjkładzie cierpliwe tłumaczenie niewiele pomaga.Zreszta ja sie tu tłumaczyc przed Toba zamiaru nie mam :wink:
Pozdrawiuam i mam nadziej ze nie uraziłem :twisted:
Przemek
winiary91
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2005 20:53

Post autor: winiary91 »

myślę, że (ocieranie) nie jst to skutek zbyt szybkiego wpuszczenia ryb. Posiadam jeszcza akwa 30l, w które zostało założone prawidłowo. Przez 8 miesięcy nie zaobserwowałem żadnych chorób, natomiast teraz, ryby, tak jak w dużym ocierają sie. Stało się to mniej więcej w tym samym czasie. Czy moze być to przyczyne lecącej od niedawna w moim kranie (zresztą tak jak na całej dzielnicy) żółtej wody?? Jak mogę temu zaradzić??
112l: 5 bocji wspaniałych, 10 neonków, 4 gupiki, 3 platki, 3 glonojady, 2 kosiarki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No moze to byc tym spowodowane ,wodociagi czasami robia tzw kompleksowe odrdzewianiue i wtedy płynie taka woda.ja sie w tym kiedys wynmyłem(wziałem prysznic) i tez dostałem wysypki wiec to całkiem mozliwe ze to jest przyczyna.
Pozdrawiam
Przemek
winiary91
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2005 20:53

Post autor: winiary91 »

a są jakies preparaty, które moga to unieszkodliwić (mam aqatan, który cyba nic nie daje sądząc po chorobach). Czy to jest ta oodinoza??POMÓŻCIE PLZZZZ, nie chce żeby wszytskie się zaczęły ocierać!! :( :(
112l: 5 bocji wspaniałych, 10 neonków, 4 gupiki, 3 platki, 3 glonojady, 2 kosiarki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze nie krzycz,po drugie coiezko jest powiedziec czy to jest oodinoza czy spowodowane to jest zołta kranówa.Radze przemyslec wszystkie mozliwosci zanim zaczniemy leczenie.Masz w kompednium jak leczyc oodinoze wiec nie wiem po co Ci aqatan. :wink:
Pozdrawiam
Przemek
winiary91
Posty: 28
Rejestracja: 10 gru 2005 20:53

Post autor: winiary91 »

aquatan po to, zeby unieszkodliwić szkodliwe związki w tej zołtej wodzie :wink: aa i jeszcze, na inny mforum napisali mi" niekiedy bez powodu ryby sie ocierają o przedmioty w akwa a niekiedy jest to naturalny odróch przed tarłem badź porodem" czy to prawda?
112l: 5 bocji wspaniałych, 10 neonków, 4 gupiki, 3 platki, 3 glonojady, 2 kosiarki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ocieranie sie tak ale trwajace krótko i tylko przed tarłem.przed porodem nastepuje zazwyczaj apatoia prezemieszana z podnieceniem.Owszem wiem do xczego jest aqutan ale teraz raczejprzez 3 dni nie mzoemy podac leków o to mi chodziło bo namieszac chemia w niedojrzałym akwa nie mozna :!:
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ