Krewetki na podłodze.

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dayus
Początkujący pomocnik
Posty: 291
Rejestracja: 12 lip 2008 8:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Krewetki na podłodze.

Post autor: dayus »

Witam!
Chciałem się z Wami podzielić tym co mi się przytrafiło ;)
Bowiem,zaradzić temu problemowi chyba nie zaradzę, ponieważ akwarium mam otwarte.
Jedyne co zrobiłem,to tylko obniżyłem swoją pokrywę o 2 cm,jak zobaczyłem 2 razbory na podłodze. Jedną zobaczyłem,jak już była wysuszona,a drugą usłyszałem jak wypada i od razu włożyłem ją z powrotem do baniaka, pływała bokiem i nisko,ale ożyła.

Przejdźmy do sedna. Krewetki Fire Red,chyba nie są,aż tak skoczne by wyskoczyć z baniaka,ale pech chcę,ze dziennie po parę sztuk widuje na podłodze. Albo rzeczywiście jest tak,że krewetki sobie wyskakują,albo porostu wypływają,bo mam wody nalane, aż "pod korek". To stwierdzenie,ze pod korek,jest trochę chybione,bo akwarium, mam ustawione lekko po skosie i tylko w jednym rogu jest do końca nalane,czyli iw tym miejscu mogłyby wypływać,a krewetki znajduje w każdym miejscu pod akwarium. Łącznie już kolo 8.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

U mnie kilka krewetek sobie po kablach wychodziło z akwarium. raz jak czyściłem kubełek to znalazłem tam ok 20 krewetek, połowa była martwa. Mam nadzieje że jarzeńce nie będą skakały.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Post autor: szczure_k »

a może to coś z parametrami wody skoro krewetki uciekają...

gdzieś słyszałem że jeśli woda jest nieodpowiednia dla nich to mogą wychodzić ze zbiorników...tak samo jak ślimaki

ale lepiej poczekać na kogoś bardzie doświadczonego w tych sprawach
Nowe 240l

Łukasz

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szymon_1991Lodz
Pomocnik
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2008 17:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szymon_1991Lodz »

Jak jeszcze nie miałem pokrywy to często zdarzało mi się znaleść krewecie na podłodze itp. Cieżko powiedzieć czy to wina wody, ale gdy już dokupiłem pokrywę krewetki nie wyskakiwały i nic im nie było
Obrazek
[45] - 8x Razbora Klinowa, 8x Neon Czarny, 2x Krewetka Filtrująca, 10x Red Cherry
szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Post autor: szczure_k »

jeśli chodzi o pokrywę....

u siebie w akwa z krewetkami nie mam pokrywy i trzymam krewecie i 5 kirysków malutkich...powiem szczerze że nie miałem jeszcze sytuacji żeby wyskoczyła mi jakaś
Nowe 240l

Łukasz

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dayus
Początkujący pomocnik
Posty: 291
Rejestracja: 12 lip 2008 8:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: dayus »

No ciekawa sytuacja;P

Chociaż moja woda jest średnio nadające się do krewetek....
Z tego co wyczytałem to:
Temp. ok. 25 st. C, 12 GH, 5 KH, pH 6,8 - 7,5. Wrażliwa na złe warunki wodne (związki azotu i miedzi).
U mnie od tygodnia miały pH ok. 6,5 i właśnie w tym czasie poznajdywałem je na podłodze. Ale za to wcześniej miały pH 7,2-7,8 i nie bylo ich tam widać.

GH u mnie to 9-12 zależy od pH.
KH koło 1-2 chociaż wcześniej było 4.

NO3 duże,bo aż ok. 40-50mg/l Ale to miały od zawsze.
No i temperaturę utrzymuję na takim właśnie poziomie.
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

to jest najciekawsze pytanie:) dlaczego wyłażą ... krewetkowy świat jest na tyle świeży, że jeszcze przez parę ładnych lat ... nie będziemy posiadać sprecyzowanych odpowiedzi na wiele pytań :) przyczyn może być wiele, woda za świeża, za stara(dużo azotanów), brak garbnika, brak pokrywy :), zła dieta, stres, albo po prostu chęć 'poznawania świata' ... :) natomiast ja na miejscu autora zaczął bym od zbicia azotanów i nie wiem jak jest z roślinami ale dodania ich jak najwięcej i wrzucenia trochę garbnika ... ale stopniowo ...
AdamT
Posty: 100
Rejestracja: 14 paź 2007 21:59
Lokalizacja: mazowieckie, Józefów k/Otwocka

Post autor: AdamT »

Sądzę, że jeżeli zwierzę żyjące w wodzie z tej wody ucieka, to znaczy, że coś mu się w niej nie podoba.
Trochę inaczej jest z rybkami - mogą czasami trochę "przez przypadek" wyskoczyć, jednak krewetki, jeżeli jest im dobrze w zbiorniku raczej nie będą się usiłowały z niego wydostać - w końcu w wodzie jest im najlepiej.
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
dayus
Początkujący pomocnik
Posty: 291
Rejestracja: 12 lip 2008 8:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: dayus »

Garbnik jest :) Azotany zamierzam zbijać... ale nie wiem,czy uda mi sie ta walka.
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

AdamT pisze:Sądzę, że jeżeli zwierzę żyjące w wodzie z tej wody ucieka, to znaczy, że coś mu się w niej nie podoba.
Trochę inaczej jest z rybkami - mogą czasami trochę "przez przypadek" wyskoczyć, jednak krewetki, jeżeli jest im dobrze w zbiorniku raczej nie będą się usiłowały z niego wydostać - w końcu w wodzie jest im najlepiej.
to, że jest im najlepiej w wodzie to tylko wiedzą ludzie :) a ona jak ma możliwość wyjścia to wyjdzie :) w końcu ma nogi i może łazić :) widzieliście jak amano zapierniczają po siateczce od ryb ? :)
Awatar użytkownika
dayus
Początkujący pomocnik
Posty: 291
Rejestracja: 12 lip 2008 8:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: dayus »

Dzisiaj znów znalazłem jedną krewetkę. Tyle tylko,ze we wiadrze, które zostało wyniesione z pokoju w ndz, krewetka żyła tam w dosłownej kropli wody, ponieważ było to wiadro do podmiany i zostały tam tylko resztki, które nie spłynęły do kibla. Żyła w skrajnych warunkach, zmiany temperatur w nocy i dniu,a dzisiaj wrzuciłem ją do zbiornika i pływa:)
ODPOWIEDZ