Piuelęgniczki kakadu

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Piuelęgniczki kakadu

Post autor: Kosi »

Wczoraj o godz. 15 kupiłem parke kakadu. Wczoraj karmiłem je suchym i troszke jadły dzisiaj karmiłem to nie jadły tylko po dnie skubały są w 60% zdrowe na pewno po mojej analizie nic im nie dolega. Obserwowałem je 1 godz. dziś i nic nie widac po nich zeby były chore samiec ma zaloty na samice normalnie pływają są energiczne. Czy to jest kwestia przyzwyczajenia?
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Rybki muszą się przyzwyczaić do nowego akwarium. Przyzwyczają się i będzie OK :wink:
To normalne zachowanie :wink:
Krzysiek
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Dokładnie, muszą się zaaklimatyzować w nowym akwa, do tego może w sklepie były karmione czymś innym, i muszą się także przyzwyczaić do nowego pokarmu.
Pozdrawiam
Tomek
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Moje od roku gardzą suchym i cierpliwie czekają na danie mięsne .Spróbuj dać mrożonkę wodzień to z pewnością zjedzą.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Larwa czarnego komara dobrze na nie działa :wink:
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Nie dawaj żadnego robactwa, szczególnie młodym rybom, chyba że chcesz pisać posty w dziale choroby. Jedyny pokarm żywy jaki jest w miarę bezpieczny to larwa komara i to z hodowli gdzie nie ma ryb, typu beczka na działce, ale teraz wiadomo tego nie znajdziesz. Ryby można przyzwyczaić do każdego pokarmu, tylko trzeba być bez litosnym.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
kas
Posty: 46
Rejestracja: 13 wrz 2007 11:30

Post autor: kas »

Nie martw się.
Moje kakadu jadły dopiero 3 dnia.
Troszkę cierpliwości (chociaż też się martwiłem po 2 dniach)
Powodzenia
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Ochotka przenosi choroby(i dlatego już od paru lat jej nie podaje i ZERO chorób)-bynajmniej z mojego doświadczenia
Ja z mrożonych "robactw" podaje swoim rybom praktycznie wszystko prócz krewetek i ochotki, jak do tej pory nic się nie dzieje.
Nie lubie ryb karmić sypkim jedzeniem wole podawać naturalne(latem nawet żywe z własnych źródeł), chyba że nie mam czasu karmić ich mrożonką(zawsze obserwuje które jedzą a które nie by wiedzieć jakie ilości podawać by każdej coś się dostało) to wówczas sypie coś suchego.
Jestem typowym zwolennikiem podawania rybom pokarmów naturalnych i dlatego zaproponowałem w tym wypadku larwę komara dla kakadu :)

Pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
Mada
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009 20:25

Post autor: Mada »

Ochotka przenosi choróbska,oj...a moje ją uwielbiają.Trzciniak ja pochłania,no i glonojady przez nią mi się rozleniwiły.Uwielbiaja mięsko.
Słuchajcie,a wrzucać im marchewkę ugotowaną,pogotowaną ,czy wcale?Bo różnie słyszę.
Wczoraj dostałam wielgaśne glonojady-mówię na nie"matrixy",bo wyglądają jak żywcem wyjęte z tego filmu. :wink: .Jak dosiadły do ochotki,to dla węża nie starczyło.Poza tym platynki też to wcinają.
"Nie niszcz bakterii,bo to czasami jedyna kultura w człowieku."
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Z tą ochotką to nie jest tak, że jest bee....
Raz, że można pozyskać ją z własnych źródeł, a dwa to nie które ryby spokojnie sobie radzą z tym, co jest w niej nawet mniej korzystne.

Wiem, że zmieniam częściowo zdanie, jest to spowodowane doświadczeniem jakie od kilku tygodni przeprowadzam.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Z tego co mi wiadomo ochotka najzwyczajniej gnije w żołądkach glonojadów :shock: bynajmniej u zbrojników nie wskazane jest podawanie ochotki-kiedyś nią załatwiłem sobie 3 samice, a mojemu samcowi nie łatwo było znaleźc partnerke życia. Dlatego stronię od ochotki no chyba że żywa ze swoich źródeł(moje oczko np :wink: )-i nie podaje jej glonkom tylko innym rybom

Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Co do glonojadów jak je nazywasz, to np. u mnie to tylko starość jest je w stanie załatwić. Akurat co do robactwa, jak to kiedyś było(każdy dawał i ja również) i zbrojniki i inne teoretycznie glonożerne ryby nigdy z tego powodu nie miały problemu.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Lepiej szybko dokup jeszcze jedną samiczkę (co najmniej) bo jak jest jedna, to ją samiec może zamęczyć.
A czas leci...
Mada
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2009 20:25

Post autor: Mada »

Trok,masz rację,mój zbrojnik zamęczał samicę.Że też on tyle czasu może nie jeść... :wink:
"Nie niszcz bakterii,bo to czasami jedyna kultura w człowieku."
ODPOWIEDZ