praca filtra

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Dobrym patentem na odmulanie są kiryski albo inne rybki grzebiące w dnie - wzniecają tumany detrytusu, który porywany prądem wody dryfuje w kierunku smoka filtra - smok specjalnie wisi parę cm nad dnem, coby cięższe i większe śmieci typu fragmenty roślin nie przyklejały się i nie zapychały kratki.

Skuteczność tych rybek obserwuję teraz, po tym jak nie było ich przez ponad miesiąc w akwarium na okoliczność leczenia - wcześniej unosiły sie pojedyncze paprochy, teraz są to dosłownie pokłady śmieciorów :shock:
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghostek
Posty: 52
Rejestracja: 18 gru 2005 16:40

Post autor: Ghostek »

porki38 pisze:
Ghostek pisze:Ja mam aqua-el fan2 i napowietrzanie mam ustawione na minimum (żeby się ryby w nocy nie podusiły :wink:) a w dzień napowietrzam dodatkowo potwornie hałasująca pompką.
no chyba powinno być odwrotnie :lol:
Taaa... a weź ty spróbuj spać kiedy coś ci robi takie "TRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" nad uchem... (akwa jest w pokoju, w którym śpię) Poza tym, ja nie mam aż tak dużo roślin w akwa, więc w nocy zbyt dużo tlenu rybom nie "zabiorą" (a w dzień nie "oddadzą", ale po to mam napowietrzanie :wink:)
Pozdrawiam,
Ghostek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Ja tylko mówie jak powinno być dobrze. Wskazuje Ci że napowietrzanie w dzień jest niepotrzebne :wink: Ale jak nie chcesz słuchać dobrych rad to Twoja sprawa.
ja np. wogóle nie używam napowietrzania i wszystko jest ok :wink:
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Ghostek
Posty: 52
Rejestracja: 18 gru 2005 16:40

Post autor: Ghostek »

No ale napowierzanie ładnie wygląda (a chyba nie przeszkadza?)
Pozdrawiam,
Ghostek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Przeszkadza tylko przy nawozeniu CO2 bo wytraca je z wody.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ