Para skalarów w akwarium

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Bea
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2004 17:45

Para skalarów w akwarium

Post autor: Bea »

Po raz kolejny moja para skalarów złożyła ikrę. Jednak zaobserwowałam dziwne zachowanie samca. Zaczął atakować pilnującą samicę!! Czy to przez życie w niewoli czy z niego po prostu taki głąb?? Narazie został zamknięty w kotniku ale nie wiem co dalej... kolejna podmiana ryb? :?:
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Witam Beata :D ale ty się masz z tymi skalarami :P hmm wiesz ja bym je zostawił - no nieiwem może coś im nie pasuje , hmm w sumie jak złozyły ikre to para dobra :/ kolejne podmiany nie mają sensu ew dokup może jeszce 1 samice.
Bea
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2004 17:45

Post autor: Bea »

No tak... ale na to mam zbyt małe akwarium :? I tak już przeganiają wszystkie pozostałe ryby po kątach jak tylko zbliża się pora tarła. I jeszcze coś dziwnego. Nigdy nie udało im się upilnować ikry do końca, po kilku godzinach jakby zupełnie traciły zainteresowanie potomkami :cry:
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Hmm może przeszkadzzają inni mieszkańcy akwarium.
Bea
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2004 17:45

Post autor: Bea »

I jeszcze coś. Zaobserwowaliśmy, że samiec zamiast zapłodnić ikrę, gania po całym akwarium za innymi rybami :( Chyba mogę zapomnieć o małych skalarkach bo niestety nie mam miejsca na większe akwa, że o drugim już nie wspomnę :cry:
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

A ilu litrowe i o jakich wymiarach masz to akwarium ??
Jak długo masz w nim skalary ??
Gdzie kupiłaś te rybki ?? Sklep czy chodowla

Z reguły skalary w niewoli nie wychowują młodych, składają ikrę na liścu i zapładniają ją. A jeśli ikra przetrwa to najlepiej przenieść ją razem z liściem do innego akwarium.
Bea
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2004 17:45

Post autor: Bea »

Akwa 75 litrów. Skalary kupione w sklepie, samiec od 4 miesięcy samica od chyba trzech.
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Ja swoje skalary mam od prawie roku, w sumie to niedawno zaczeły składać mi ikrę.
Ale ja nie miałem żadnych problemów, samica złożyła ikrę, samiec ją zapłodnił.
Jedyny problem jaki miałem to było to że rodzice zaczeli po godzinie zjadać swoją ikrę.
Więc zadzwoniłem do znajomego hodowcy a on powiedział mi że najlepiej jest ikre oddzielic od reszty zbiornika. Można przenieść ikrę wraz z liściem na którym została złożona do innego zbiornika, lub oddzielić ją szybą od reszty zbiornika.
WAŻNE : JEŚLI PRZENOSISZ IKRĘ DO INNEGO ZBIORNIKA TO MUSI ON MIEĆ TE SAME PARAMETRY WODY CO AKWA. W KTÓRYM SKALARY ZŁOŻYŁY IKRĘ, więc chyba lepszy jest sposób z szybą :!: :!:

P.S: To troche małe akwa. dla skalara, ja mam 300l. :D
Awatar użytkownika
rafał'
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2005 17:09
Lokalizacja: tychy

Post autor: rafał' »

tu masz wszystko o skalarach: http://www.akwarium.desktop.com.pl/
Awatar użytkownika
rafał'
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2005 17:09
Lokalizacja: tychy

Post autor: rafał' »

zamykam ten topic , wydaje mi sie ze juz wszystko wiecie, pozdrawaim:):)
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

Z jakiego powodu ikra może pleśnieć? Rozumiem 10% ale nie 100%. co może być nietak. parametry wody. Czytałem żę trzeba ikre zaciemnić. czy to jest prawidłowe posunięcie?
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Data ostaniego postu....rok niedlugo...Nie ikry nie trzeba zaciemniac czasami trzeba dodac do wody srodki przeciwdziałajace plesnieniu ,tylko tyle.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ