Jak zrobić kabel grzejny lub ogrzewanie podłogowe?

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Przeczytałem posty związane z ogrzewaniem w podłożu. Jasne generalnie moim zdaniem to jest rozwiązania tylko pojawia się pytanie gdzie tu sens. Z punktu widzenia, do czego ma służyć ogrzewanie należałoby się zastanowić czy chodzi nam o ogrzewanie kamieni czy też wody? Istnieje coś takiego jak ciepło właściwe. Czyli ilosc energii potrzebna do ogrzania jednego kilograma substancji o 1 stopien Celsjusza. Oczywiście jesteśmy w stanie coś takiego wykonać, ale moim zdaniem z punktu enegrooszczedności nie jest to dobre rozwiązanie.... Pojemność cieplna żwirku nie jest niestety nadzwyczajna, wiec magazynowanie w nim energii cieplnej również. Myślę, że tradycyjne metody (grzałka) są tutaj najbardziej ekonomiczne i rozsądne.

Pozdrawiam.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Jak juz wczesniej wspomniałem to najprościej kupić grzałkę :wink:
Ale gdyby kiedys wielcy wynalazcy nie kombinowali tak jak my teoretycznie teraz to nie było by np. elektrowni atomowych, dzisiajszych wspaniałych samochodów :wink:
A może jak troche pokombinujemy, a nóż wynajdziemy lepsza metodę.
Nad takim ogrzewaniem trzeba dobże pomysleć, jak wykorzystać w zimie ciepło pieca CO a w lecie w niektórych przypadkach nagrzaną blachę dachu :D
Ktos tu mówił, że ogrzewanie rurkami od CO nie zda egzaminu w lecie, a no nie zda ale przeciez są boilery, które wielu z nas posiada :!:
ODPOWIEDZ