Roslinki do akwarium 64l

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Koniczynka686
Posty: 20
Rejestracja: 09 gru 2005 14:49

Post autor: Koniczynka686 »

A jakie rosliny proponujecie?
żywe czy sztuczne?
Jaki rodzaj?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Rosliny napewno zywe,zaleznie od tego jakie bedziesz miała oswietlenie.napisz jakie rosliny ci ie podobaja napewno cos wybierzemy.
Pozdrawiam
Przemek
Koniczynka686
Posty: 20
Rejestracja: 09 gru 2005 14:49

Post autor: Koniczynka686 »

Podoba mi się np.
- Żabienica sercolistna
- Kryptokoryna Walkera
- Mech jawajski (może)
- jeszcze podobaja mi sie długie, zielone... tylko nie wiem jaki rodzaj (nie umiem znaleźć ale w wielu widziałam)
- i jeszcze jakaś ozdobna ?

Czy takie zestawienie mogłoby byc - czy tego nie jest za dużo?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zestawienie jest dobre,nawet bardzo dobre,mech jawajski moze byc,zabienica sercolisan bedzie Ci bardzo szybko rosła. :D Tylko zebys miała odpowiednie światło,minimum 0,5W na litr.a co do tego czy duzo :?: Nie roslin nigdy za wiele :D
Pozdrawiam
Przemek
Koniczynka686
Posty: 20
Rejestracja: 09 gru 2005 14:49

Post autor: Koniczynka686 »

A trzeba miec potem jakies preparaty - nawozy do nich?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No oczywscie ze tak,ja polecam Planta Gainer do wody,najlepsze moim zdaniem nawozy na rynku.Pod korzenie mozan dac nawozy w kulkach z firmy filtus np.Jesli bedziesz miec odpowiednie oswietlenie czyli 0,5 w na litr mozesz takze nawozic CO2.
Pozdrawiam
Przemek
h4rt
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2005 13:25

Post autor: h4rt »

Koniczynka686 pisze:Podoba mi się np.
- Żabienica sercolistna
- Kryptokoryna Walkera
- Mech jawajski (może)
- jeszcze podobaja mi sie długie, zielone... tylko nie wiem jaki rodzaj (nie umiem znaleźć ale w wielu widziałam)
- i jeszcze jakaś ozdobna ?

Czy takie zestawienie mogłoby byc - czy tego nie jest za dużo?
chyba ci chodzi o nurzanca :) pewnie juz sobie jakos porobiłes ale ja bym na przód dał Cabomba aquatica tak w rogach troche je na srodku mała cryptoyyne becketii troche mchu w tyły bardziej Echinodorus tenellas ale bardzo sty aha i jeszcze na przód hm crinum sp jak ci wejdzie na tył dalej bym dał hmm wielka Limnophila heropylla ja mam cos podobnego w akwarium 80 L i to bardzo ładnie wygląda :)

Ładnie wyglada post naspiany bez błedów ort...Owl
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

z tego co ja slyszalem ilosc roslin mozna (powtarzzam mozna) okreslic z pomoca takiego wzoru
liczba roślin=długość akwarium(w cm) #(razy)szerokosc akwa(w cm)\(podzielic) przez 50(nie wiem co to za liczba :?: i co ona oznacza)
tak gdzies wyczytalem,ale wiadomo ze im wiecej roslin tym ladniej wyglada :lol: .i mam pytanko: czy ta zasada sie sprawdza:"lepiej wiele roślin z kilku gatunkow niz kilka roslin z wielu gatunkow".
(sam zakladam akwa roslinne i nie wiem jeszcze co wybrac ale cos wymyśle :lol: )
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Mnie kabomb a osobiście wkurza, i nie wiem czy jej nie wywalę - a oto dlaczego:
- jest b. krucha, po akwarium pętają się kawałki odłamanych listków, a nawet łodyg
- nie ukorzenia się jak należy, lubi wypływać - mam kilka takich notorycznych wypływaków
- rybki ją lubią wsuwać, więc jest notorycznie poobgryzana
- glony nitkowate bardzo lubią na niej się zakotwiczać (i w zasadzie tylko na niej, nawet rogatka w miarę zostawiły w spokoju)
- ładnie wygląda póki młoda, potem łodygi zmieniają kolor na taki brązowawy i już nie jest taka fajna
- trzeba non stop skracać bo szybko rośnie, a jak rośnie i staje się dłuższa niż wysokość akwarium to lubi się wyginać a to nie służy ani jej zdrowiu ani urodzie

Tylko jeszcze nie wiem czym ją zastąpić :roll:
100 l: reaktywacja
Obrazek
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

kropi pisze:Tylko jeszcze nie wiem czym ją zastąpić
Też wywaliłam kabombę...zastąpiłam ją hygrophilą i jestem zadowolona, ładnie rośnie i po przycięciu fajnie się rozrasta na boki.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
h4rt
Posty: 39
Rejestracja: 28 gru 2005 13:25

Post autor: h4rt »

umnie jest pienkna wiesz ja mam ja prawe pół roku :)
ODPOWIEDZ