ratujcie mojego Edka ( bojownika)!!!!

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dorotka_ma_kotka
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2005 21:30

ratujcie mojego Edka ( bojownika)!!!!

Post autor: dorotka_ma_kotka »

niedawno kupiłam nową wielką kule <wiem ze to okrucieństwo> z pokrywą dla mojego bojowniczka. po 2 tyg zdechł a przyczyną był <chyba> biały nalot na jego malutkim ciałku. wyglagało to jak pleśń !!! zaraz potem kupiłam nowego bojowniczka. elegancko wypazyłam kule i takie tam ale moja kolejna rybka ma to samo co poprzednia. wyglada jakby spleśniał !!!!!!!!!!! jest tym cały pokryty... nie wiem co mam teraz zrobić!!! jak mu pomóc!!! jest za późno zeby isć do zoologicznego a nie chce zeby sie meczył biedak :cry: prosze o szybką odp ps. woda ma stałą temp 20 stopni
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zeby sie nie meczyl to w kuli posadz kwiatki jakies ,a jego przełoz do normalnego akwarium i zacznij leczenie na plesniawke bo to jest chorba która dotkneła Twojego bojownika.szkoda ze nie wyciagnełas wniosków ze zgonu pierwszej rybki... :? Po pierwsze w nowym akwarium podnies temperature wody i zastosuj błekit metylowy albo MFC.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

20 stopni to troche mało jak na tą rybke wydaje mi sie że 25 to minimum,
i już masz pierwszy powód choroby, masz w tym "akwarium" rośliny, filtr itp. napowietrzasz wode ???
jeżeli podniesiesz temperature do 26-27 stopni C i wsypiesz troszke soli niejodowanej rybka powinna do rana przeżyć a rano do zoologa i lekarstwo wg. zaleceń OWL-a
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
dorotka_ma_kotka
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2005 21:30

Post autor: dorotka_ma_kotka »

mój poprzedni bojownik miał sie dobrze w temp 17-18 stopni. dopiero po przeniesieniu do drugiej kuli zachorował. czy obecny bojownik wytrzyma do jutra ???
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wybacz niestety nie potrafie tego powiedziec ale jest duze prawdopodobienstwo ze nie przy tej temperaturze...A bojwnik w temperaturze 17-18 stopni to sadyzm po raz kolejny...
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

powinien.
cytat z serwisu akwarystycznego o bojowniku wspaniałym
"Woda w akwarium powinna mieć odczyn lekko kwaśny, pH 6-7, stara, o temperaturze 26-32oC. Osobiście hodowałem je w temp 28-30oC. Wody nie musimy często wymieniać z powodu wymagań ryb. W naturalnym środowisku żyją w mulistej wodzie, o małej ilości tlenu."
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
dorotka_ma_kotka
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2005 21:30

Post autor: dorotka_ma_kotka »

dzięki za rade... ale watpie zeby warunki mojej rybki były przejawem sadyzmu. w sklepach zoologicznych zyją w gorszych warunkach, o wiele gorszych, przez bardzo długi czas... poprzednią rybe miałam w podobnych jak teraz warunkach ponad rok !!!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie w kazdym sklepie to raz,a dwa ze własnie im dłuzej cierpia tym moim zdaniem jest to wiekszy sadyzm...I zawsze tak mówiłem i mówie ze niestety ludzie trzymajacy bojowniki w kulach czy w szklankach(sklepy) to ludzie pozbawieni albo uczuc wyzszych albo wyobrazni albo jednego i drugiego.I nie mam zamiaru Ciebie tym urazic ale takie sa niestety fakty...Mogłas przynajmneij sie dowiedziec o warunki jakich ta rybka potrzebuje.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hej August!

Czy ty wymieniasz (Podmieniasz) wode tylko ze wzgledu na tlen?
Jezeli nie, to dlaczego? Albo, dlaczego nie? Zawartosc tlenu kontroluje sie napowietrzaniem i temperatura, oraz roslinnoscia. I paru innymi czynnikami! Chlodna, szybkobierzna, lecz odestana (stara) woda , bedzie zawierala zawsze wiecej tlenu jak swierza, ciepla, stojaca! :wink:
Bojowniki syjamskie potrafja dluzej przezyc w cieplej, starszej, stojacej, slabo dotlenionej wodzie tylko dlatego ze posiadaja dodatkowy uklad oddychania! (Labirynt). A to nic nie ma wspolnego z Nitrytem i Nitratem.
Nawet dobrze filtrowana woda, bedzie z uplywem czasu coraz bogatrza w Nitrat! Pokarm, rosliny, odchody, itp: itd: W Akwarium jest to nie uniknione! A czy ta ryba potrafi oddychac powietrzem atmosferycznym czy nie, niepowinno to tlumaczycz sadyzmu ludzi nieodpowiedzialnych! Te ryby przezyja w takich warunkach dluzej, tylko dlatego bo ich ewolucja na to pozwala! A nie dlatego bo sie wtedy lepiej czuja!

czesc!
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

sum to był cytat z serwisu akwarystyczneg odnośnie temperatury w której te ryby żyją i tyle a pozostała treść mnie nie interesowała poza tym nie będe ingerował w czyjś tekst. Co do podmian to wiadome jak to sie robi.
przeczytaj wszystkie posty w tym temacie to zauważysz o co mi chodziło.
Pozdr August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hej!
O.K. Mi chodzilo tylko o jedno zdanie ktore napisales!
( Wody nie musimy czesto wymieniac z powodu wymagan ryb.)
Zastanow sie nad tym!
Pozdro!
ODPOWIEDZ