Dyfuzor w bimbrowni.

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

irkame pisze:Mariusz,pokaż mi najpierw który zaawansowany akwarysta używa bimbrowni. A ogólnie ilu z nas forumowiczów mierzy zawartość CO2? Mało kto.
Co do pierwszego zdania-żaden.
Co drugiego zdania,nie mylmy pojęć, forumowicze-akwaryści.Tylko pewien procent użytkowników forum ma pojęcie tak na prawdę o czym pisze i faktycznie można go nazwać akwarystą.
Faktycznie przy bimbrowni nie ma sensu zakładać testu z wiadomych przyczyn(warunek, że mamy akwarium a nie jego namiastkę).
Pośród profesjonalistów nie wiedziałem aby ktoś walił CO2 bez kontroli, mają tak rozwinięte systemy monitorujące stężenie CO2, że jak widzę nie wielu ma o tym pojęcie.

Co do tematu, zawsze możesz spróbować lipy czy gwizdka od papierocha. Będzie dobrze to ok, będzie lipa to będziesz myślał.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

mariuszzawadzki pisze: Co drugiego zdania,nie mylmy pojęć, forumowicze-akwaryści.Tylko pewien procent użytkowników forum ma pojęcie tak na prawdę o czym pisze i faktycznie można go nazwać akwarystą.
Mariusz święte słowa!!!! Zgadzam się z Tobą w 101%.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
JTX
Posty: 367
Rejestracja: 14 lip 2007 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JTX »

Narazie daje CO2 z dzwona i... w ciągu 4 dni rośliny poszły w górę więcej niż przez ostatni miesiąc.. - mam już strzykawkę z drewnem lipowym zobaczymy czy to się sprawdzi. Teraz muszę nową bimbrownie zrobić, szczelną bimbrownie.

Ja jestem amatorem i nigdy nie chciałem zostać profesjonalnym hodowcą rybek - dla mnie to tylko hobby. Co do butli wysokociśnieniowej - do akwa 60L spokojnie starczy bimbrownia. Inna sprawa, że trzeba mieć miejsce na butle. No i koszta - ja np. pracuję więc mógłbym sobie odłożyć na taki sprzęt, ale co ma zrobić ktoś kto chodzi do szkoły, nie pracuje a nie jest bananowcem i rodzice mu nie kupią - wtedy bimbrownia jest najlepszym wyjściem.

pzdr
Wolna Polska bez hanysów!
ODPOWIEDZ